Машина за торби со пресече заптивка и папка и EPC

 • Машина за торби со пресече заптивка и папка и EPC - SV-CTE Series
Машина за торби со пресече заптивка и папка и EPC
модел - SV-CTE Series
Машина за правење кеси со шлиц-Печат

КАРАКТЕРИСТИКА НА МАШИНАТА:
 • Тебе.П.В.уред во комбинација со одмотување,неговата функција е чувствителна и стабилна,лесно ракување.
 • Нема потреба да се прилагодува брзината на одмотување.
 • Опремата за преклопување на триаголникот преклопете го еднослојниот филм за да се удвои непречено.
 • Избор на преклопувачки EPC и уред за преклопување на триаголник,до безбедно зафатен простор за инсталација.
 • Мешана употреба на повеќе функции,може да произведе многу различни стилски торби.
 • Стандардните акции се:уред за преклопување со двојни усни,уред за долна гума,уред за странично отворање.(Сечење или странично отворање)
 • Специјален дизајн на ротирачки нож за заптивање,направете безбедно чистење на ножот за заптивање,погодност,брзо и лесно.
 • Специјална пневматска порта и уред за ролери за притискање,соработуваат со главната машина може да се изврши и да се изврши-нахранете го блокираниот готов производ.
 • Силна и лесна структура,и соработувајте со тркалото за тркалање со сопирачка,лесно може да го смени местото.
 • Факултативна опрема се:себе-уред за лепило,уред за вметнување бисер,удирање единица,уред за двојно запечатување,блокирај-уред за напојување.

СПЕЦИФИКАЦИИ:П.С.Приспособувањето може да биде достапно.
Модел Големина на торба(мм) Брзина на производство
(торби/мин.)
Дебелина на
Филм(мм)
Серво мотор Потребна моќност Големина на машината
xШxВ(М)
Должина Ширина Горно преклопување Дното
Гостувајќи
СВ-800 HC 65~760 76~770 До 75 мм До 65 мм 30~250 0.01~0.2 2.9 kw 7.5 KW 4.6x1.55x2.0
СВ-1000 HC 85~960 4.4 kw 9.0KW 4.6x1.75x2.0
СВ-1200 HC 100~1150 4.4 kw 9.7 KW 4.6x1.95x2.1

Опција опрема:
 1. Воздушен компресор:3 КС
 2. Уред за двојно запечатување.
 3. Уред за удирање
 4. Врв-преклопен уред за запечатување
 5. Себе-Напојување со леплива лента
 6. Уред за перфорирање
 7. Воздушно вратило
 8. EPC со автоматско одмотување
 9. Папка
※Спецификациите се предмет на промена без претходна најава.SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
SV-CTE Series
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Ние се одржи експертиза во обезбедувањето на нашиот квалитет свесен клиенти добро дефинирани Машина за торби со пресече заптивка и папка и EPC. Ние нудиме овие во различни спецификации и дизајни, како на потребите на нашите клиенти во пазарот водечки цени. Производите понудени од наша страна строго проверени во секоја фаза на развој за да се обезбеди за висок квалитет и атрактивни дизајни.
Како и оригиналот инвеститорот на

Машина за торби со пресече заптивка и папка и EPC

, Ние се нудат на најконкурентна цена и најдобар квалитет. MOQ преговара, се чувствуваат слободни да не контактирате за цена детали. Исто така, Ние извоз голема quatity да бродот секоја година.
Enquiry Now
производи Листа
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да ги пронајдете и купувате најдобрите Машина за торби со пресече заптивка и папка и EPC, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
SV-HC Series
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да ги пронајдете и купувате најдобрите Машина за торби со пресече заптивка и папка и EPC, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
SV-HC-TS Series
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да ги пронајдете и купувате најдобрите Машина за торби со пресече заптивка и папка и EPC, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
SV-C Series
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings