Машина за торби со процеп за заптивка и уред за за

 • Машина за торби со процеп за заптивка и уред за за - SV-HC-TS Series
Машина за торби со процеп за заптивка и уред за за
модел - SV-HC-TS Series
Долна заптивка со повеќе ленти со серво погон и Т-Машина за правење кеси за кошули

КАРАКТЕРИСТИКА НА МАШИНАТА:
 • Макс.капацитет 140 парчиња/секоја линија.
 • Можност за избор на 4 линии и синхронизација до 8 линии што ги прават истите спецификации.
 • Целосно дигитален контролен систем со Human Machine Interface за поставување и прикажување податоци.
 • Заптивната лента може лесно да се смени за Т-торба за кошула или обична торба.
 • Надвор-се хранат со серво систем,брзи и лесни промени на должината.
 • Автоматски запира за без филм,кеси за џем,температура ненормална,безбедноста...итн.
 • Паметен дизајн за прилагодување на ножиците за ножот за сечење,заштедете време и пари.
 • Контрола на товарот:20FT контејнер може да вчитува 4 комплети SS-800VS4 или3 комплети СС-1000VS4,и 40FT контејнер може да вчитува 8 комплети СС-800VS4 или 7 комплети СС-1000VS4 машина.
 • Изберете дополнителна опрема за да ги зголемите функциите:
 1. Автоматски транспортер на маса за купиштата, а потоа преместете се.
 2. Топла игла за Т-торба за кошула.
 3. Тешка опрема за кеси за правење дебели кеси.
 4. Повеќе линија опрема за 8 линии во ред.
 5. Долен силиконски валјак за уред за запечатување,намалување на отпорот на пренос и зголемување на јачината на заптивање.

СПЕЦИФИКАЦИИ:П.С.Приспособувањето може да биде достапно.
Модел Големина на торба(мм) Брзина на производство
(торби/мин.)
Дебелина на
Филм(мм)
Серво мотор Потребна моќност Големина на машината
xШxВ(М)
Должина Ширина Горно преклопување Дното
Гостувајќи
СВ-800 HC 65~760 76~770 До 75 мм До 65 мм 30~250 0.01~0.2 2.9 kw 7.5 KW 4.6x1.55x2.0
СВ-1000 HC 85~960 4.4 kw 9.0KW 4.6x1.75x2.0
СВ-1200 HC 100~1150 4.4 kw 9.7 KW 4.6x1.95x2.1

Опција опрема:
 1. Воздушен компресор:3 КС
 2. Уред за двојно запечатување.
 3. Уред за удирање
 4. Врв-преклопен уред за запечатување
 5. Себе-Напојување со леплива лента
 6. Уред за перфорирање
 7. Воздушно вратило
 8. EPC со автоматско одмотување
 9. Папка
※Спецификациите се предмет на промена без претходна најава.


SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
SV-HC-TS Series
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Како една од водечките производителот, снабдувачот и извозник во Taiwan, Ние се специјализираат во Машина за торби со процеп за заптивка и уред за за производството. Имаме повеќе од десет години богато искуство во развој на производот, продажба и монтажа, нашите производи имаат добиено голем углед во домашни и задокеански. Нашата компанија со високо квалитетни производи, најдобри услуги и добра репутација, имаат освоено голем customers'support, и стана повеќе сила и моќен, скала е проширен и потполно сопственост manufactory.
Нашите производи се познати по својата ниска цена, добар квалитет и добри по продажба на акции service.Our пазарот се шири. Ние се уште се обидуваат потрудиме да произведе иновативни производи и да се обезбеди повеќе и подобро

Машина за торби со процеп за заптивка и уред за за

на нашите купувачи.
Enquiry Now
производи Листа
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
Купете го најдобриот водич на Машина за торби со процеп за заптивка и уред за за ->, треба да знаете за највисок квалитет на Машина за торби со процеп за заптивка и уред за за производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од а фабрика во Taiwan
SVN Series
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
Купете го најдобриот водич на Машина за торби со процеп за заптивка и уред за за ->, треба да знаете за највисок квалитет на Машина за торби со процеп за заптивка и уред за за производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од а фабрика во Taiwan
SS Series
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings