Основни торба за ролна машина

 • Основни торба за ролна машина - STR-M Series
Основни торба за ролна машина
модел - STR-M Series
Автоматски-Променете ја основната кеса на машината за правење ролни(Исклучено-тип на линија) ---Механички копродукции-брзински систем

КАРАКТЕРИСТИКА НА МАШИНАТА:
 1. Дизајнираните ротирачко запечатување и перфорација овозможуваат брза брзина и непречена работа,Запечатување со ниска напнатост;Дизајниран нож за перфорација со низок шум и долг животен век.
 2. Секој нож може да употреби повеќе од 50000000 пати,максимум до 80000000 пати.
 3. Прилагодено перфориран терен.(изборен)
 4. Механички уред за промена на должината на вреќата,уред со една големина една торба со должина.
 5. Автомат за кревање тешки товари-опуштете се со Контрола на положбата на рабовите на OFF-Тип на ЛИНИЈА.
 6. Автоматската брзина следи внатре-направа за танцување на храна на ИН-Тип на ЛИНИЈА.
 7. Лесен за ракување и одржување целосно-опремен систем за надзор од Rewind HMI.
 8. Автоматско намотување дизајнирано за лесно прилагодување на спецификациите на вратилото на цевката.
 9. Систем за микро напнатост за тенок филм(мин.6 микрометри)и многу лесно се кине.
 10. Автоматско растоварување кога производите се тркалаат целосно и се прилагодува позицијата на работ на моторот. (изборен)
 11. Премотување со две линии наназад со систем за жешко засекување за можност за двојни производи. (дополнителен тип)
 12. Премотување со две линии со одмотување со две линии за можност за двојни производи. (дополнителен тип)
СПЕЦИФИКАЦИИ:П.С.Приспособувањето може да биде достапно.
Модел Ширина на торба(мм)
линија&времиња;Ш x Дија.
Должина на вреќата/
Дебелина на филмот
Капацитет
(Метар/мин)
ИСКЛУЧЕНО-
ЛИНИЈА
STR-400 М-V2-А21 1 x 230~375
Се тркалаат макс.130
300~600/
0.005~0.018
Макс.100 М/
линија/минута
STR-500 М-V2-А21 1 x 330~475
Се тркалаат макс.130
300~600/
0.005~0.018
Макс.100 М/
линија/минута
STR2-800 М-V2-А22 2 x 220~350
Се тркалаат макс.130
300~600/
0.005~0.018
Макс.100 М/
линија/минута
ВО-
ЛИНИЈА
STR-400 Мил-А21 1 x 230~375
Се тркалаат макс.130
300~600/
0.005~0.018
Макс.100 М/
линија/минута
STR-500 Мил-А21 1 x 330~475
Се тркалаат макс.130
300~600/
0.005~0.018
Макс.100 М/
линија/минута
STR2-800 Мил-А22 2 x 220~350
Се тркалаат макс.130
300~600/
0.005~0.018
Макс.100 М/
линија/минута
 • Спецификациите се предмет на промена без претходна најава.

SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
STR-M Series
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD. Со акумулација на години искуство во производство, снабдување Основни торба за ролна машина. Ние го проширивме нашиот бизнис во дизајнирање, производство, маркетинг и по продажбата. Ние можеме да понудиме сопствени производи на спецификациите на клиентите. Ние сакаме да имаме долгорочни деловни односи со вас во блиска иднина. Добредојдовте на нашата веб-страница и направете некоја истрага за нас.
Сите вработени ќе им служи на стари и нови клиенти со најдобрите

Основни торба за ролна машина

и најдобра услуга. Вие сте исто така добредојдени да се вклучат сите коментари на поддршка во исто време.
Enquiry Now
производи Листа
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Основни торба за ролна машина, треба да знаете за највисок квалитет на Основни торба за ролна машина производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
STR-V4 Series
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Основни торба за ролна машина, треба да знаете за највисок квалитет на Основни торба за ролна машина производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
STR-M-V2i Series
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Основни торба за ролна машина, треба да знаете за највисок квалитет на Основни торба за ролна машина производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
STR- ****V4-A21E-S4 Series
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Основни торба за ролна машина, треба да знаете за највисок квалитет на Основни торба за ролна машина производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
STR- ****S-A21E-Sn Series
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Основни торба за ролна машина, треба да знаете за највисок квалитет на Основни торба за ролна машина производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
STR-****S-A21E Series
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Основни торба за ролна машина, треба да знаете за највисок квалитет на Основни торба за ролна машина производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
STR-****S-A21J Series
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Основни торба за ролна машина, треба да знаете за највисок квалитет на Основни торба за ролна машина производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
SCF-VW
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Основни торба за ролна машина, треба да знаете за највисок квалитет на Основни торба за ролна машина производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
SCF-VWS
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Основни торба за ролна машина, треба да знаете за највисок квалитет на Основни торба за ролна машина производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
STR-VC Series
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Основни торба за ролна машина, треба да знаете за највисок квалитет на Основни торба за ролна машина производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
STR-VC-ATP Series
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Основни торба за ролна машина, треба да знаете за највисок квалитет на Основни торба за ролна машина производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
SCR Series
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings