Основни торба за ролна машина

 • Основни торба за ролна машина - STR- ****V4-A21E-S4 Series
Основни торба за ролна машина
модел - STR- ****V4-A21E-S4 Series
Автоматски-Променете го мулти-Машина за правење торбичка на ролна со јадро од хартија,Уред за запечатување на процепите и серво ко-брзина Fly Cut систем(во-можност за линиски екструдер)

КАРАКТЕРИСТИКА НА МАШИНАТА:
 1. Мулти-линија производи се тркалаат од One jumbo материјал ролна и шлиц уред за запечатување.
 2. Дијаметарот на ролната на производите може да достигне Макс.450 мм(Стандардниот дијаметар е Макс.220 мм)
 3. Лесно менувајте ја должината и затегнатоста на торбата со дигитално поставување на екран на допир.
 4. Дизајнот за ротирачко запечатување и перфорација го прави процесот со брза брзина и непречено,Заптивање без затегнување;Дизајниран нож за перфорација со низок шум и долг животен век.
 5. Секој нож може да користи многу повеќе од 20,000,000 пати,максимум до 30,000,000 пати.
 6. Можност за функција за ознака за печатење и приспособен перфориран чекор.(изборен)
 7. Автомат за кревање тешки товари-опуштете се со Контрола на положбата на рабовите на OFF-Тип на ЛИНИЈА.
 8. Автоматската брзина следи внатре-направа за танцување на храна на ИН-Тип на ЛИНИЈА.
 9. Лесен за ракување и одржување целосно-опремен систем за надзор од страна на HMI.
 10. Лесна промена дизајнирана за различна големина на јадрото на автоматската машина за премотување назад.
 11. Систем за микро напнатост за тенок филм(мин.6 микрометри)и многу лесно се кине.

СПЕЦИФИКАЦИИ:П.С.Приспособувањето може да биде достапно.
Модел Ширина на торба
(мм)
линија&времиња;Ш x Дија.
Должина на вреќата/
Дебелина на филмот
Капацитет
(Метар/мин)
Серво
моќ/
Серво
квантитет
Грејач Моќ
Задолжително
Довод на воздух
Задолжително
Големина на машината
Л&времиња;В&времиња;Х(М)
Големина на пакување
Л&времиња;В&времиња;Х(М)
Н.В.
/
Г.В.
(кг)
ИСКЛУЧЕНО-
ЛИНИЈА
STR-
800V4-
A21E-S2
1~3 x 750~250
Се тркалаат макс.220
Мин.ширина 150
220~1200
/
0.006~0.025
Макс.100 М/
линија/минута
15 KW/
6 Серво
М3.5 kw
+S3.2 kw
19 KW 0.6 Mpa
400 мл/мин
7.8x2.66x1.7 Р-1.6&времиња;2.7&времиња;1.7
С-1.5x1.6x1.9
М-2.0x1.8x1.5
У-1.7x1.4x1.5
5000
/
6000
STR-
1000 V4-
A21E-S3
1~4 x 940~235
Се тркалаат макс.220
Мин.ширина 150
220~1200
/
0.006~0.025
Макс.100 М/
линија/минута
16 KW/
6 Серво
М4.0 kw
+S3.2 kw
21 KW 0.6 Mpa
400 мл/мин
7.8x2.86x1.7 Р-1.6&времиња;2.9&времиња;1.7
С-1.5x1.8x1.9
М-2.0x2.0x1.5
У-1.7x1.6x1.5
5800
/
6800
STR-
1200V4-
A21E-S4
1~5 x 1150~230
Се тркалаат макс.220
Мин.ширина 150
220~1400
/
0.006~0.025
Макс.100 М/
линија/минута
17 KW/
6 Серво
М4.5 kw
+S3.2 kw
23 KW 0.6 Mpa
400 мл/мин
7.8х3.06x1.7 Р-1.6&времиња;3.1&времиња;1.7
С-1.5x2.0x1.9
М-2.0x2.2x1.5
У-1.7x1.8x1.5
6500
/
7900
ВО-
ЛИНИЈА
STR-
800V4i-
A21E-S2
1~3 x 750~250
Се тркалаат макс.220
Мин.ширина 150
220~1200
/
0.006~0.025
Макс.100 М/
линија/минута
15 KW/
6 Серво
М3.5 kw
+S3.2 kw
19 KW 0.6 Mpa
400 мл/мин
6.1x2.66x1.7 Р-1.6&времиња;2.7&времиња;1.7
С-1.5x1.6x1.9
М-2.0x1.8x1.5
4700
/
5700
STR-
1000V4i-
A21E-S3
1~4 x 940~235
Се тркалаат макс.220
Мин.ширина 150
220~1200
/
0.006~0.025
Макс.100 М/
линија/минута
16 KW/
6 Серво
М4.0 kw
+S3.2 kw
21 KW 0.6 Mpa
400 мл/мин
6.1x2.86x1.7 Р-1.6&времиња;2.9&времиња;1.7
С-1.5x1.8x1.9
М-2.0x2.0x1.5
5300
/
6500
STR-
1200V4i-
A21E-S4
1~5 x 1150~230
Се тркалаат макс.220
Мин.ширина 150
220~1400
/
0.006~0.025
Макс.100 М/
линија/минута
17 KW/
6 Серво
М4.5 kw
+S3.2 kw
23 KW 0.6 Mpa
400 мл/мин
6.1&времиња;3.06&времиња;1.7 Р-1.6&времиња;2.9&времиња;1.7
С-1.5x1.8x1.9
М-2.0x2.0x1.5
6150
/
7500

п.с.:За големината на пакувањето--Р=Машина за премотување назад;С=Уред за запечатување на процепот;М=Главна машина за запечатување и перфорација;У=Одмотување уред.
 • Спецификациите се предмет на промена без претходна најава.

SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
STR- ****V4-A21E-S4 Series
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD. обезбедува широк опсег професионални технологија се фокусира на Основни торба за ролна машина производство, снабдување и развој. Нашето искуство во дизајн и производство ни овозможи да понудиме производи за било application.Also ние може да го менува сите постоечки стандард дизајн за да се приспособат на вашите потреби. Ние сме високо-технолошка компанија во оваа област кој е способен за проектирање, производство серија на висок квалитет products.We биле основани стабилна и сигурна кооперативни односи со клиентите во целиот свет. Добредојдовте да се приклучат на широк и поволни соработка со нас сега!
Досега, ние се фокусиравме на производство на најдобри Основни торба за ролна машина производи, од Тајван до Океанија, Јапонија, Јужна Кореја, земјите од Југоисточна Азија и земјите од Европа и Америка, повеќе и повеќе купувачи почнаа да ги избираат нашите производи, а производите добро ги освоија целиот свет Репутација. Ние цврсто веруваме дека преку искрена соработка, можеме да воспоставиме добра соработка, ве молиме слободно контактирајте не, дефинитивно ќе ги обезбедиме нашите професионални информации, производи со најдобар квалитет, најповолна цена и брза услуга за да ги исполниме вашите барања. Ако ви треба детален понуда, слободно контактирајте не.
Enquiry Now
производи Листа
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Основни торба за ролна машина, треба да знаете за највисок квалитет на Основни торба за ролна машина производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
STR-V4 Series
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Основни торба за ролна машина, треба да знаете за највисок квалитет на Основни торба за ролна машина производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
STR-M-V2i Series
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Основни торба за ролна машина, треба да знаете за највисок квалитет на Основни торба за ролна машина производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
STR-M Series
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Основни торба за ролна машина, треба да знаете за највисок квалитет на Основни торба за ролна машина производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
STR- ****S-A21E-Sn Series
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Основни торба за ролна машина, треба да знаете за највисок квалитет на Основни торба за ролна машина производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
STR-****S-A21E Series
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Основни торба за ролна машина, треба да знаете за највисок квалитет на Основни торба за ролна машина производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
STR-****S-A21J Series
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Основни торба за ролна машина, треба да знаете за највисок квалитет на Основни торба за ролна машина производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
SCF-VW
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Основни торба за ролна машина, треба да знаете за највисок квалитет на Основни торба за ролна машина производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
SCF-VWS
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Основни торба за ролна машина, треба да знаете за највисок квалитет на Основни торба за ролна машина производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
STR-VC Series
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Основни торба за ролна машина, треба да знаете за највисок квалитет на Основни торба за ролна машина производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
STR-VC-ATP Series
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Основни торба за ролна машина, треба да знаете за највисок квалитет на Основни торба за ролна машина производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
SCR Series
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings