Основни торба за ролна машина

 • Основни торба за ролна машина - STR- ****S-A21E-Sn Series
Основни торба за ролна машина
модел - STR- ****S-A21E-Sn Series
Автоматски-Променете го мулти-Машина за правење торбичка на ролна со јадро од хартија,Уред за запечатување на процепи и серво шатл систем(во-можност за линиски екструдер)

КАРАКТЕРИСТИКА НА МАШИНАТА:
 1. Една ролна од џамбо материјал претворена во мулти-линија производи се тркалаат со шлиц уред за запечатување.
 2. Дијаметарот на ролната на производите може да биде до Макс.450 мм(Стандардниот дијаметар е Макс.220 мм)
 3. Лесна промена на должината и напнатоста на торбата со дигитално поставување на екран на допир.
 4. Тип на шатл Дизајнираните запечатување и перфорација го прават работењето брзо и непречено.
 5. Заптивање без затегнување;Работа со низок шум и лесна промена на дизајнот на перфорациониот нож.
 6. Секој нож може да го смени чекорот на ножот за заби според корисникот.
 7. Можност за функција за ознака за печатење.(изборен)
 8. Автомат за кревање тешки товари-опуштете се со Контрола на положбата на рабовите на OFF-Тип на ЛИНИЈА.
 9. Автоматската брзина следи внатре-направа за танцување на храна на ИН-Тип на ЛИНИЈА.
 10. Лесен за ракување и одржување целосно-опремен систем за надзор од страна на HMI.
 11. Дизајн за лесна промена за различна големина на јадрото на автоматската машина за премотување назад.
 12. Микро-системот за затегнување лесно може да го откине мин.8 микронметри филм.
 13. Можно е да се направат тешки филмови.Вкупна дебелина за запечатување на дното до 240 микрони.

СПЕЦИФИКАЦИИ:П.С.Приспособувањето може да биде достапно.
Модел Ширина на торба
(мм)
линија&времиња;Ш x Дија.
Должина на вреќата
/
Дебелина на филмот
Капацитет
(Метар/мин)
Серво
моќ/
Серво
квантитет
Грејач Моќ
Задолжително
Довод на воздух
Задолжително
Големина на машината
Л&времиња;В&времиња;Х(М)
Големина на пакување
Л&времиња;В&времиња;Х(М)
Н.В.
/
Г.В.
(кг)
ИСКЛУЧЕНО-
ЛИНИЈА
STR-
750S-
A21E-S2
1~3 x 720~240
Се тркалаат макс.220
Мин.ширина 150
220~1200
/
0.008~012
Макс.100 М/
линија/минута
11 KW/
6 Серво
М3.5 kw
+S1.6 kw
15 KW 0.6 Mpa
400 мл/мин
7.8x2.61x1.7 Р-1.6&времиња;2.7&времиња;1.7
С-1.5x1.6x1.9
М-2.0x1.8x1.5
У-1.7x1.4x1.5
5000
/
6000
STR-
1000 С-
A21E-S3
1~4 x 960~240
Се тркалаат макс.220
Мин.ширина 150
220~1200
/
0.008~012
Макс.100 М/
линија/минута
12 KW/
6 Серво
М4.0 kw
+S2.4 kw
17 KW 0.6 Mpa
400 мл/мин
7.8x2.86x1.7 Р-1.6&времиња;2.9&времиња;1.7
С-1.5x1.8x1.9
М-2.0x2.0x1.5
У-1.7x1.6x1.5
5600
/
6800
STR-
1250-ти-
A21E-S4
1~5 x 1200~240
Се тркалаат макс.220
Мин.ширина 150
220~1400
/
0.008~012
Макс.100 М/
линија/минута
12 KW/
6 Серво
М4.5 kw
+S3.2 kw
20 KW 0.6 Mpa
400 мл/мин
7.8х3.06x1.7 Р-1.6&времиња;3.1&времиња;1.7
С-1.5x2.0x1.9
М-2.0x2.2x1.5
У-1.7x1.8x1.5
6500
/
7900
STR-
1500-ти-
A21E-S5
1~6 x 1440~240
Се тркалаат макс.220
Мин.ширина 150
220~1400
/
0.008~012
Макс.90 М/
линија/минута
13.5 KW/
6 Серво
М5.0 kw
+S4.0 kw
24 KW 0.6 Mpa
400 мл/мин
7.8х3.331x1.7 Р-1.6&времиња;3.7&времиња;1.7
С-1.5x2.4x1.9
М-2.0x2.6x1.5
У-1.7x2.2x1.5
7200
/
8800
STR-
1750-ти-
A21E-S6
1~7 x 1680~240
Се тркалаат макс.220
Мин.ширина 150
220~1400
/
0.008~012
Макс.80 милиони/
линија/минута
13.5 KW/
6 Серво
М5.5 kw
+S4.8 kw
25 KW 0.6 Mpa
400 мл/мин
7.8х3.56x1.7 Р-1.6&времиња;3.7&времиња;1.7
С-1.5x2.7x1.9
М-2.0x2.9x1.5
У-1.7x2.5x1.5
8400
/
10300
ВО-
ЛИНИЈА
STR-
750 Si-
A21E-S2
1~3 x 720~240
Се тркалаат макс.220
Мин.ширина 150
220~1200
/
0.008~012
Макс.100 М/
линија/минута
11 KW/
6 Серво
М3.5 kw
+S1.6 kw
14.5 KW 0.6 Mpa
400 мл/мин
6.1x2.66x1.7 Р-1.6&времиња;2.7&времиња;1.7
С-1.5x1.6x1.9
М-2.0x1.8x1.5
4700
/
7500
STR-
1000 Si-
A21E-S3
1~4 x 960~240
Се тркалаат макс.220
Мин.ширина 150
220~1200
/
0.008~012
Макс.100 М/
линија/минута
12.5 KW/
6 Серво
М4.0 kw
+S2.4 kw
16.5 KW 0.6 Mpa
400 мл/мин
6.1x2.86x1.7 Р-1.6&времиња;2.9&времиња;1.7
С-1.5x1.8x1.9
М-2.0x2.0x1.5
5300
/
6500
STR-
1250 Si-
A21E-S4
1~5 x 1200~240
Се тркалаат макс.220
Мин.ширина 150
220~1400
/
0.008~012
Макс.100 М/
линија/минута
12.5 KW/
6 Серво
М4.5 kw
+S3.2 kw
19.5 KW 0.6 Mpa
400 мл/мин
6.1&времиња;3.06&времиња;1.7 Р-1.6&времиња;3.1&времиња;1.7
С-1.5x2.0x1.9
М-2.0x2.2x1.5
6150
/
7500
STR-
1500 Si-
A21E-S5
1~6 x 1440~240
Се тркалаат макс.220
Мин.ширина 150
220~1400
/
0.008~012
Макс.90 М/
линија/минута
13.5 KW/
6 Серво
М5.0 kw
+S4.0 kw
23.5 KW 0.6 Mpa
400 мл/мин
6.1&времиња;3.31&времиња;1.7 Р-1.6&времиња;3.4&времиња;1.7
С-1.5x2.4x1.9
М-2.0x2.6x1.5
6750
/
8300
STR-
1750 Си-
A21E-S6
1~7 x 1680~240
Се тркалаат макс.220
Мин.ширина 150
220~1400
/
0.008~012
Макс.80 милиони/
линија/минута
13.5 KW/
6 Серво
М5.5 kw
+S4.8 kw
24.5 KW 0.6 Mpa
400 мл/мин
6.1&времиња;3.56&времиња;1.7 Р-1.6&времиња;3.7&времиња;1.7
С-1.5x2.7x1.9
М-2.0x2.9x1.5
7900
/
9700

п.с.:За големината на пакувањето--Р=Машина за премотување назад;С=Уред за запечатување на процепот;М=Главна машина за запечатување и перфорација;У=Одмотување уред.
 • Спецификациите се предмет на промена без претходна најава.

SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
STR- ****S-A21E-Sn Series
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Како професионален производителот, снабдувачот и извозник со една фабрика во Taiwan, SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD. е сеопфатна фабрика се ангажира во производството, независно развој и истражување, маркетинг и трговија на Основни торба за ролна машина. нашата инфраструктура ни овозможува да снабдување производи врз основа на клиент дефинирани дизајни и спецификации за производи и алтернативни апликации.
Како и оригиналот инвеститорот на

Основни торба за ролна машина

, Ние се нудат на најконкурентна цена и најдобар квалитет. MOQ преговара, се чувствуваат слободни да не контактирате за цена детали. Исто така, Ние извоз голема quatity да бродот секоја година.
Enquiry Now
производи Листа
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Основни торба за ролна машина, треба да знаете за највисок квалитет на Основни торба за ролна машина производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
STR-V4 Series
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Основни торба за ролна машина, треба да знаете за највисок квалитет на Основни торба за ролна машина производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
STR-M-V2i Series
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Основни торба за ролна машина, треба да знаете за највисок квалитет на Основни торба за ролна машина производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
STR-M Series
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Основни торба за ролна машина, треба да знаете за највисок квалитет на Основни торба за ролна машина производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
STR- ****V4-A21E-S4 Series
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Основни торба за ролна машина, треба да знаете за највисок квалитет на Основни торба за ролна машина производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
STR-****S-A21E Series
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Основни торба за ролна машина, треба да знаете за највисок квалитет на Основни торба за ролна машина производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
STR-****S-A21J Series
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Основни торба за ролна машина, треба да знаете за највисок квалитет на Основни торба за ролна машина производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
SCF-VW
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Основни торба за ролна машина, треба да знаете за највисок квалитет на Основни торба за ролна машина производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
SCF-VWS
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Основни торба за ролна машина, треба да знаете за највисок квалитет на Основни торба за ролна машина производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
STR-VC Series
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Основни торба за ролна машина, треба да знаете за највисок квалитет на Основни торба за ролна машина производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
STR-VC-ATP Series
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Основни торба за ролна машина, треба да знаете за највисок квалитет на Основни торба за ролна машина производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
SCR Series
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings