Безжична торба за ролна машина

 • Безжична торба за ролна машина - STR-VC Series
Безжична торба за ролна машина
модел - STR-VC Series
Автоматски-Промена на долното запечатување перфорирана кеса за ѓубре со двојна преклопна без јадро на машина за правење ролни(Серво Ко-брзински систем)
Во-можност за линиски авто пакет

КАРАКТЕРИСТИКА НА МАШИНАТА:
 1. Лесно менувајте ја должината и затегнатоста на торбата со дигитално поставување на екран на допир.
 2. Дизајнираните ротирачко запечатување и перфорација овозможуваат брза брзина и непречена работа,Заптивање без затегнување;Дизајниран нож за перфорација со низок шум и долг животен век.
 3. Секој нож може да употреби повеќе од 50000000 пати,максимум до 80000000 пати.
 4. Уред со двојно преклопување за”В”обликот; ”В”обликот и”2V”форма преклопување.
 5. Лесно менувајте го преклопното вратило со прилагодување на 3 начини дизајнирано со движење на енергетскиот мотор.
 6. Можност за функција за ознака за печатење и приспособен перфориран чекор. (изборен)
 7. Автомат за кревање тешки товари-опуштете се со Контрола на положбата на рабовите.
 8. Мулти серво ко-брзински систем,дигитално поставување на напнатост за превиткување и перфорација.
 9. Производите се тркалаат со намотување со едно вратило,ролната не е конвексна папочна.
 10. Систем за автоматско следење на брзината,работи машина само со еден допир.
 11. Лесен за ракување и одржување целосно-опремен систем за надзор од страна на HMI.
 12. Во-линија Работна станица на робот или можност за автоматска функција на пакет. (изборен)

СПЕЦИФИКАЦИИ:П.С.Приспособувањето може да биде достапно.
Модел Ширина на торба(мм)
линија&времиња;Ш x Дија.
Должина на вреќата/
Дебелина на филмот
Капацитет
(Метар/мин)
STR-680 VC-RB3S 1 x 380~680
Се тркалаат макс.110
450~2000 година/
0.008~0.018
Макс.120 М/
линија/минута
STR-850 VC-RB3S 1 x 540~850
Се тркалаат макс.110
450~2000 година/
0.008~0.018
Макс.120 М/
линија/минута
STR-1000 VC-RB3S 1 x 680~1000
Се тркалаат макс.110
450~2000 година/
0.008~0.018
Макс.120 М/
линија/минута

Опција:
 1. Во-уред за сензор за ознака на линија
 2. Прилагодено перфориран терен
 3. Во-линија Роботот работна станица
 4. Автоматска машина за пакување
 5. PC Автоматски систем за термички код за систем за автоматско пакување.
※Спецификациите се предмет на промена без претходна најава.

SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
STR-VC Series
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Добавувачи на Безжична торба за ролна машина и услуги ние гаранција да се обезбедат повеќето сеопфатен пристап до можности за бизнис. Обезбедува многу најнова технологија е вработен за да ви овозможи наједноставните, најмалку скап и повеќето ефективни резултати, дали сте купувачот. Наша цел е да се сретне со процутот раст, а во исто балансирање со меѓународните стандарди за квалитет. Сите производи се квалитетни, а во исто време рентабилно.
Нашата најголема предност е нашата посветени вработени, кои обезбедуваат одличен

Безжична торба за ролна машина

. Нашиот искусен, пријателски персонал се обучени да одговорат веднаш да вашите прашања и целосно да се објасни дизајн барања.
Enquiry Now
производи Листа
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да ги пронајдете и купувате најдобрите Безжична торба за ролна машина, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
STR-V4 Series
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да ги пронајдете и купувате најдобрите Безжична торба за ролна машина, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
STR-M-V2i Series
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да ги пронајдете и купувате најдобрите Безжична торба за ролна машина, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
STR-M Series
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да ги пронајдете и купувате најдобрите Безжична торба за ролна машина, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
STR- ****V4-A21E-S4 Series
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да ги пронајдете и купувате најдобрите Безжична торба за ролна машина, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
STR- ****S-A21E-Sn Series
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да ги пронајдете и купувате најдобрите Безжична торба за ролна машина, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
STR-****S-A21E Series
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да ги пронајдете и купувате најдобрите Безжична торба за ролна машина, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
STR-****S-A21J Series
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да ги пронајдете и купувате најдобрите Безжична торба за ролна машина, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
SCF-VW
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да ги пронајдете и купувате најдобрите Безжична торба за ролна машина, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
SCF-VWS
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да ги пронајдете и купувате најдобрите Безжична торба за ролна машина, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
STR-VC-ATP Series
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да ги пронајдете и купувате најдобрите Безжична торба за ролна машина, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
SCR Series
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings