Машина за шопинг торби за целосно автоматско долен

  • Машина за шопинг торби за целосно автоматско долен - SLV-550SG
Машина за шопинг торби за целосно автоматско долен
модел - SLV-550SG
Целосно автоматско долно заптивка со машина за правење торби за пазарење странични шипки

КАРАКТЕРИСТИКА НА МАШИНАТА:
МОДЕЛ НА ДОЛЕНИ ЗАПОЧУВАЊА
Брзина на производство:50 кеси/мин

Изборна опрема:
  1. Воздушен компресор:10 КС
  2. Воздушно вратило
  • Опремен со работна сила-заштеда на-механизам за оптоварување и табела за внесување чие затегнување се контролира автоматски.
  • EPC уредот го стабилизира филмот внатре-позиција за хранење.
  • Застанете-нагоре запечатување уред може да направи дното запечатени штанд-подигнете ги торбите за пазарење.
  • Специјалниот уред за запечатување создава високо силно запечатување.Дизајнот на ножот со ротирачки заптивки обезбедува лесно и безбедно одржување.
  • Протокот на производство е исправен,значително заштедува на окупација на просторот.
  • Контролната табла покажува со графика,надминување на јазичните проблеми.Сите операции се јасни на прв поглед.

СПЕЦИФИКАЦИИ:П.С.Приспособувањето може да биде достапно.
Модел Изработка на големина на торба(мм) Страничен газето Макс.Брзина на производство(торба/мин) Потребно е снабдување со воздух Потребна моќност Големина на машината
L x Ш x В(М)
Должина Ширина Дебелина
HDPE LDPE HDPE LDPE HDPE LDPE
SLV-550 SG 400~650 400~650 350~550 350~550 0.04~0.08 0.06~0.08 0~90 30~50 0.6~0.8 MPa 400L/мин 8.0KW 7.3x2.0x2.2
  • Спецификациите се предмет на промена без претходна најава.

SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
SLV-550SG
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD. специјализирани во дизајн и производство на широк спектар на Машина за шопинг торби за целосно автоматско долен за да се исполнат барањата на меѓународниот пазар, целиот процес на производство се одвива под ригидна контрола на квалитетот мерки, покрај на нашата нормална производи, OEM проекти се добредојдени.
Ние извоз врвен квалитет

Машина за шопинг торби за целосно автоматско долен

кои ги исполнуваат меѓународните стандарди. Ние можеме да снабдување во било потребната количина во многу конкурентна цена редовно, пакување, како на купувачи совети. Ве молиме контактирајте не за спецификација и котација.
Enquiry Now
производи Листа
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Машина за шопинг торби за целосно автоматско долен, треба да знаете за највисок квалитет на Машина за шопинг торби за целосно автоматско долен производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
SLV-550
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Машина за шопинг торби за целосно автоматско долен, треба да знаете за највисок квалитет на Машина за шопинг торби за целосно автоматско долен производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
SVG-800PH
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Машина за шопинг торби за целосно автоматско долен, треба да знаете за највисок квалитет на Машина за шопинг торби за целосно автоматско долен производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
SVG-800PL
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Машина за шопинг торби за целосно автоматско долен, треба да знаете за највисок квалитет на Машина за шопинг торби за целосно автоматско долен производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
SVG-800P-SP
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Машина за шопинг торби за целосно автоматско долен, треба да знаете за највисок квалитет на Машина за шопинг торби за целосно автоматско долен производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
SVG-800PH-P-EMT
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Машина за шопинг торби за целосно автоматско долен, треба да знаете за највисок квалитет на Машина за шопинг торби за целосно автоматско долен производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
SFM-407S
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Машина за шопинг торби за целосно автоматско долен, треба да знаете за највисок квалитет на Машина за шопинг торби за целосно автоматско долен производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
SFM-220P
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings