Машина за шопинг кеси со повеќе функции за странич

 • Машина за шопинг кеси со повеќе функции за странич - SVG-800PL
Машина за шопинг кеси со повеќе функции за странич
модел - SVG-800PL
Целосно автоматско мулти-функција Машина за правење торби за пазарење странично запечатување

КАРАКТЕРИСТИКА НА МАШИНАТА:
ЕКОНОМСКИ МОДЕЛ НА СТРАНИЧНО ЗАПИТУВАЊЕ
Чанти со рачка со мека јамка:55 чанти/мин
Торби со рачка за умирање:80 кеси/мин
Чанти со рачка за лепенка:60 кеси/мин
Торби со поли цртање:80 кеси/мин
Изборна опрема:
 1. Уред за двојно запечатување
 2. Папка триаголник
 3. Уред за запечатување на штандот
 4. Воздушно вратило
 5. Воздушен компресор 7.5 КС
 • Оваа машина е дизајнирана за нејзината разновидност за правење различни видови кеси за пазарење,како што е рачката со мека јамка,рачка со умре,поли-нацртајте и закрпете торби со рачка.
 • Интелигентниот систем за управување избегнува неправилно работење со тоа што го става под надзор.
 • Напредната контрола на движењето на микропроцесорот овозможува брза промена на должината и регистрација на фотографии.
 • Системот за напојување со мека јамка е управуван од пневматска контрола за да овозможи прецизни промени и брзо сечење и заварување.
 • Поли-цртајте уред за автоматско вметнување.
 • Системот за рачка за лепенка прикачува PE филм за да ја зајакне рачката на торбата.
 • Практично автоматско положување ги собира готови торби на уреден начин.
 • Системот за дупчење со исечени матрици е опремен со челичен нож со голема брзина,дизајниран за издржливост и лесно одржување.

СПЕЦИФИКАЦИИ:П.С.Приспособувањето може да биде достапно.
Модел Ширина(мм) Должина(мм) Горно преклопување Botton Gusseting Макс.Брзина на производство(торба/мин) Дебелина на филмот(мм) Потребна е моќност Големина на машината
LxWxH(М)
Торба со рачка со мека јамка Торба со рачка за лепенка Die Cut торба Поли-нацртајте Торба
SVG-800 ПЛ Горно преклопување 150~600 Горно преклопување 150~540 250~650 До 60 мм До 60 мм Мека јамка:55
Die Cut:80
Торба за патека:60
Поли нерешено:80
0.04~0.09 8.6 KW 8.7x2.9x2.0
280~540 150~540
280~600 150~600
 • Спецификациите се предмет на промена без претходна најава.

SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
SVG-800PL
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD. е professionalof компании кои развиваат различни спецификации за висок квалитет Машина за шопинг кеси со повеќе функции за странич. На технички персонал имаат долга историја на развивање на водечките компании за производи за овие индустрии, кое обезбедува сигурноста на готови производи производи. Ве молиме да бидат слободни да контактирате со нас за повеќе детали.
Опремени со high-end објекти и

Машина за шопинг кеси со повеќе функции за странич

од високо квалификувани и искуство професионална компанија thrives за реализација на најдобрите на квалитет на повеќето пристапна цена. Оди напред, ние се обврзат да им дадеме на нашите најдобри во однос на вредноста и задоволството на клиентите.
Enquiry Now
производи Листа
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Машина за шопинг кеси со повеќе функции за странич, треба да знаете за највисок квалитет на Машина за шопинг кеси со повеќе функции за странич производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
SLV-550
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Машина за шопинг кеси со повеќе функции за странич, треба да знаете за највисок квалитет на Машина за шопинг кеси со повеќе функции за странич производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
SLV-550SG
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Машина за шопинг кеси со повеќе функции за странич, треба да знаете за највисок квалитет на Машина за шопинг кеси со повеќе функции за странич производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
SVG-800PH
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Машина за шопинг кеси со повеќе функции за странич, треба да знаете за највисок квалитет на Машина за шопинг кеси со повеќе функции за странич производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
SVG-800P-SP
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Машина за шопинг кеси со повеќе функции за странич, треба да знаете за највисок квалитет на Машина за шопинг кеси со повеќе функции за странич производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
SVG-800PH-P-EMT
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Машина за шопинг кеси со повеќе функции за странич, треба да знаете за највисок квалитет на Машина за шопинг кеси со повеќе функции за странич производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
SFM-407S
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Машина за шопинг кеси со повеќе функции за странич, треба да знаете за највисок квалитет на Машина за шопинг кеси со повеќе функции за странич производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
SFM-220P
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings