Машина за шопинг кеси со повеќе функции за странич

 • Машина за шопинг кеси со повеќе функции за странич - SVG-800P-SP
Машина за шопинг кеси со повеќе функции за странич
модел - SVG-800P-SP
Целосно автоматско мулти-функција Машина за правење торби за пазарење странично запечатување

КАРАКТЕРИСТИКА НА МАШИНАТА:
ЕКОНОМСКИ МОДЕЛ НА СТРАНИЧНО ЗАПИТУВАЊЕ
Брзина на производство:55~60 кеси/мин
Изборна опрема:
 1. Уред за двојно запечатување
 2. Уред за запечатување на штандот
 3. Воздушен компресор 7.5 КС 2.Папка триаголник
 4. Воздушно вратило
 • Оваа машина располага со разновидни торби како торби за пазарење,торби за рачка со мека јамка и лепенка итн.
 • Интелигентниот систем за управување ја следи и заштитува машината од злоупотреба.
 • Употребата на микропроцесор, како и фотосензор овозможуваат брза промена на големини и прецизност на кесите.
 • Системот за напојување со мека јамка е управуван од пневматска контрола за да се овозможи прецизно и брзо сечење и заварување.
 • Преносливиот систем за удирање го подобрува отворањето на торбата.
 • Практично автоматско положување ги собира готови торби на уреден начин.
 • Системот за удирање со дупчење опремен со високобрзински челичен нож ја зголемува издржливоста и лесното одржување.

СПЕЦИФИКАЦИИ:П.С.Приспособувањето може да биде достапно.
Модел Ширина(мм) Должина(мм) Горно преклопување Botton Gusseting Макс.Брзина на производство(торба/мин) Дебелина на филмот(мм) Потребна е моќност Големина на машината
LxWxH(М)
Торба со рачка со мека јамка Торба со рачка за лепенка Die Cut торба Поли-нацртајте Торба
СПД SVG-800P-СПД Горно преклопување 150~700 Горно преклопување 250~760 250~650 До 75 мм До 65 мм Мека јамка:55
Пач торба:60
Die Cut:80
0.04~0.09 8.6 KW 8.6x2.9x2.0
280~540 150~540
280~600 150~700
SVG-800 PH-СПД Горно преклопување 150~700 Горно преклопување 250~760 250~650 До 75 мм До 65 мм Цела торба:100
(Должината на торбата е 540 мм)
0.04~0.09 8.8 KW 8.6x2.9x2.0
280~540 150~540
280~600 150~700
СП SVG-800P-СП Горно преклопување 150~700 - 250~760 250~650 До 75 мм До 65 мм Мека јамка:55
Пач торба:60
0.04~0.09 8.5 KW 8.4x2.9x2.0
280~540
280~600
SVG-800 PH-СП Горно преклопување 150~700 - 250~760 250~650 До 75 мм До 65 мм Мека јамка:100
Пач торба:100
0.04~0.09 8.8 KW 8.4x2.9x2.0
280~540
280~600
 • Спецификациите се предмет на промена без претходна најава.

SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
SVG-800P-SP
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Taiwan производителот, снабдувачот, SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD. беше добро познат компанијата да обезбеди Машина за шопинг кеси со повеќе функции за странич производи. Ние него го правиме и го прават строга контрола на квалитетот во нашата фабрика. Сите наши производи се во согласност и тестирани 100% пред породувањето. Нашите производи не се само прави маркетинг во светот, но, исто така, поставување на квалитет и trustable бренд. Ние секогаш имајте на иновации, одличен квалитет, со разумна цена и навремена испорака на ум за да се исполнат потребите на клиентите. Ние исто така нудиме многу видови на производи, добредојде на нашата веб-страница за да добиете повеќе информации! Ние сакаме да имаме долгорочни деловни односи со вас во блиска иднина.
Нашите

Машина за шопинг кеси со повеќе функции за странич

уживаат во добра репутација во различни пазари низ целиот свет. За овој успех, ние постојано ќе ви понудиме нашите најдобри услуги и производи за да ги исполни сите ваши потреби. Ве молиме не двоумете се да контактирајте не ако имате било истрага.
Enquiry Now
производи Листа
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Машина за шопинг кеси со повеќе функции за странич, треба да знаете за највисок квалитет на Машина за шопинг кеси со повеќе функции за странич производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика
SLV-550
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Машина за шопинг кеси со повеќе функции за странич, треба да знаете за највисок квалитет на Машина за шопинг кеси со повеќе функции за странич производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика
SLV-550SG
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Машина за шопинг кеси со повеќе функции за странич, треба да знаете за највисок квалитет на Машина за шопинг кеси со повеќе функции за странич производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика
SVG-800PH
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Машина за шопинг кеси со повеќе функции за странич, треба да знаете за највисок квалитет на Машина за шопинг кеси со повеќе функции за странич производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика
SVG-800PL
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Машина за шопинг кеси со повеќе функции за странич, треба да знаете за највисок квалитет на Машина за шопинг кеси со повеќе функции за странич производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика
SVG-800PH-P-EMT
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Машина за шопинг кеси со повеќе функции за странич, треба да знаете за највисок квалитет на Машина за шопинг кеси со повеќе функции за странич производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика
SFM-407S
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Машина за шопинг кеси со повеќе функции за странич, треба да знаете за највисок квалитет на Машина за шопинг кеси со повеќе функции за странич производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика
SFM-220P
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings