Машина за кеси за запечатување со повеќе ленти

  • Машина за кеси за запечатување со повеќе ленти - SS Series
Машина за кеси за запечатување со повеќе ленти
модел - SS Series
Мулти-Машина за правење торби за лента

КАРАКТЕРИСТИКА НА МАШИНАТА:
  • Со лесно менување на нож за заптивање за торби за пазарење и обични торби.
  • Усвојувањето на електронската спојка и сопирачка обезбедуваат прецизно сечење и запечатување на кесата во рамките на 1mm.
  • Сензорот го контролира влезот на филмските ролни,обезбедувајќи совршена линија за запечатување без напнатост.
  • Автоматски запира ако филмот е празен или заглавен.
  • Сензорите за печатење гарантираат прецизност за печатените кеси. (Изборен)

СПЕЦИФИКАЦИИ:П.С.Приспособувањето може да биде достапно.
Модел Големина на торба(Макс.)
Линија x Ш x L(мм)
Дебелина
на филмот(мм)
Капацитет
(циклус/мин.)
Моќ
Задолжително
Големина на машината
L x Ш x В(М)
СЕРВО
ТИП
SS4-700 V 1x2x680x1200
2x2x305x1200
0.008~0.15 30~160х4 7.6 KW 4.25x1.55x1.99
SS4-800 V 1x2x780x1250
2x2x355x1200
8 KW 4.25x1.65x1.99
SS4-1000 V 1x2x980x1200
2x2x455x1200
9.5 KW 4.25x1.85x1.99
SS6-800 V 1x2x780x1200
2x2x355x1200
3x2x220x1200
30~160x6 8.8 KW 4.41x1.65x1.99
SS6-1000 V 1x2x980x1200
2x2x455x1200
3x2x320x1200
10.3KW 4.41x1.85x1.99
СУПЈЕЦ
&
СОПИРАЊЕ
ТИП
SS4-700 1x2x680x1010
2x2x305x1010
0.008~0.15 30~110x4 6.2KW 4.25x1.55x1.99
SS4-800 1x2x780x1010
2x2x355x1010
6.6 KW 4.25x1.65x1.99
SS4-1000 1x2x980x1010
2x2x455x1010
30~105х4 6.8 KW 4.25x1.85x1.99
SS6-800 1x2x780x1010
2x2x355x1010
3x2x220x1010
30~110x6 7.5 KW 4.41x1.65x1.99
SS6-1000 1x2x980x1010
2x2x455x1010
3x2x320x1010
30~105х6 7.7 KW 4.41x1.85x1.99
  • Спецификациите се предмет на промена без претходна најава.SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
SS Series
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD. е еден од познати имиња кои се вклучени во Taiwan производителот, снабдувачот и извозник на широк спектар на Машина за кеси за запечатување со повеќе ленти кој има висок квалитет и единствена формула. Со цел да се обезбеди квалитетот на нашата палета, ние производство оваа искористување на висок степен на материјал, којшто го набави од уверение продавачи. Нашите производи се прецизно дизајниран со голема грижа од страна на нашите прекрасен тим со цел да се исполнат меѓународните стандарди за квалитет и тие се совршени да се користи во различни места. Нашата палета е достапен во рефус количества и најмногу конкурентни цени.
Нашата најголема предност е нашата посветени вработени, кои обезбедуваат одличен

Машина за кеси за запечатување со повеќе ленти

. Нашиот искусен, пријателски персонал се обучени да одговорат веднаш да вашите прашања и целосно да се објасни дизајн барања.
Enquiry Now
производи Листа
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Машина за кеси за запечатување со повеќе ленти, треба да знаете за највисок квалитет на Машина за кеси за запечатување со повеќе ленти производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
SVN Series
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Машина за кеси за запечатување со повеќе ленти, треба да знаете за највисок квалитет на Машина за кеси за запечатување со повеќе ленти производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
SV-HC-TS Series
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings