Полуавто шопинг торба Mahine

  • Полуавто шопинг торба Mahine - SFM-220P
Полуавто шопинг торба Mahine
модел - SFM-220P
ПОЛУ-АВТОМАТСКА РАЧКА ЗА КРПНИЦА
МАШИНА ЗА ПРАВАЊЕ ЧАСТИ ЗА ТРГОВНИЦИ

КАРАКТЕРИСТИКА НА МАШИНАТА:
  • Усвојување на HMI за лесна контрола и јасен приказ на сите функции, како и статусот на машината.
  • Функцијата вклучува автоматски,еден-временски циклус,рачно работење,и броење/контрола на времето...
  • Заштеда на процесот и избегнување на погрешно-работата може да се постигне со заптивање&операција на удирање во фаза.
  • Горна&засилувач;Долното запечатување може да се прилагоди соодветно што е погодно за HDPE,LDPE и LLDPE.Истото го прави и притисокот за заптивање.
  • Со само 0.Напојување со воздушен притисок од 25 MPa и 0.6~1 секунда,Спеичниот механизам за отворање вакуумска кеса може да ја засили ефикасноста на отворањето и никогаш да не пропадне.
  • Работната маса е опремена со линијар за позиционирање кој може слободно да ги прилагоди оските X и Y за само 3 секунди.
  • Премотување со 2 траки може да биде време-заштеда за промена на матичната ролна,во меѓувреме,исто така може да ја реши разликата во должина што настанала со внатрешните и надворешните филмски ролни на еден филм ролна.
  • Мултифункционалниот алармен систем работи кога нема снабдување со материјал,абнормална температура&засилувач;снабдување со воздушен притисок и дофат на броење итн.

СПЕЦИФИКАЦИИ:П.С.Приспособувањето може да биде достапно.
Модел Изработка на големина на торба(мм) Изработка на брзина на торба
(сек./торба)
Потребно е снабдување со воздух Капацитет на грејач
(KW)
Потребна моќност
(KW)
Големина на машината
Должина Ширина Дебелина
HDPE LDPE HDPE LDPE HDPE LDPE Л. В. Х.
СФМ-220 P 150~650 150~650 250~550 250~550 0.015
~0.065
0.020
~0.085
2
Второ
0.45~0.8
Mpa 250L/мин
Вкупно:
1.6 KW
1.7 KW 1.8 милиони 1.52 милиони 1.35 милиони
  • Спецификациите се предмет на промена без претходна најава.

SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
SFM-220P
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD. е водечки производител, на снабдувачот и извозник на Полуавто шопинг торба Mahine in Taiwan. Ние ги користиме однапред технологија да ги обработи и да се уверам нашите клиенти за оптимални перформанси. Нашиот тим за истражување изгледа за иновативни идеи, прифаќа предизвици и работи на развојот на производ-потреба-базирани решенија. Ние нудиме овие производи во водечка индустрија на цени што ги прави исклучително популарен меѓу нашите клиенти. Ако сте заинтересирани во сите стилови на нашите производи, ве молиме да се чувствуваат слободни да контактирајте не.
Ние може да обезбеди со најдобрите

Полуавто шопинг торба Mahine

и внимателен по-служба. Освен тоа, нашиот квалитет контролори осигура дека само најдобрите и беспрекорна спектар е донесено на пазарот.
Enquiry Now
производи Листа
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Полуавто шопинг торба Mahine, треба да знаете за највисок квалитет на Полуавто шопинг торба Mahine производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
SLV-550
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Полуавто шопинг торба Mahine, треба да знаете за највисок квалитет на Полуавто шопинг торба Mahine производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
SLV-550SG
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Полуавто шопинг торба Mahine, треба да знаете за највисок квалитет на Полуавто шопинг торба Mahine производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
SVG-800PH
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Полуавто шопинг торба Mahine, треба да знаете за највисок квалитет на Полуавто шопинг торба Mahine производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
SVG-800PL
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Полуавто шопинг торба Mahine, треба да знаете за највисок квалитет на Полуавто шопинг торба Mahine производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
SVG-800P-SP
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Полуавто шопинг торба Mahine, треба да знаете за највисок квалитет на Полуавто шопинг торба Mahine производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
SVG-800PH-P-EMT
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Полуавто шопинг торба Mahine, треба да знаете за највисок квалитет на Полуавто шопинг торба Mahine производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
SFM-407S
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings