Полуавто шопинг торба Mahine

  • Полуавто шопинг торба Mahine - SFM-407S
Полуавто шопинг торба Mahine
модел - SFM-407S
ПОЛУ-АВТОМАТСКА МЕКА РАЧКА
МАШИНА ЗА ПРАВАЊЕ ЧАСТИ ЗА ТРГОВНИЦИ

КАРАКТЕРИСТИКА НА МАШИНАТА:
  • Машината користи интерфејс за човечка машина(HMI)допир-сензорен екран,обезбедување целосна контрола на функциите и прикажување.Режимите на работа вклучуваат автоматски,чекорење и рачно.Покрај тоа,контролата обезбедува и функции за броење и тајминг итн.
  • Дизајниран со независен механизам за запечатување,температурата на 4 позиции за запечатување може да се прилагоди поединечно.Притисокот за заптивање може да се прилагоди и поединечно.Машината сместува различни филмови како што е HDPE,LDPE и LLDPE.
  • Специјално дизајнираниот механизам за отворање на вакуумска кеса гарантира дефект-бесплатно отворање на кесата.Вакуумската сила за отворање на кесата е прилагодлива,што бара само 0.Довод на воздух од 25 MPA за создавање моќна сила за отворање на кесата.Потребни се само 0.6 секунди од отворањето на кесата до завршетокот на запечатувањето.Ова во голема мера ја надградува ефикасноста и квалитетот на производството во споредба со рачната работа.
  • Табелата е опремена со скала за позиционирање за заптивање,кој обезбедува прилагодување на X,Y-оска.Прилагодувањето на големината е брзо:постигнато за само 3 секунди.
  • Уред за прилагодување на ширината на рачката:Опсегот на прилагодување на ширината на рачката е 26~32 mm за да се задоволат барањата за ширина на рачката во различни земји.
  • Двојното одмотување може да заштеди време на промена на ролната на филмот.Тие исто така го елиминираат проблемот со грешката во должината при одмотување внатре и надвор од филм на едно одмотување.
  • Разновиден алармен систем:Алармниот систем обезбедува недостаток на материјален аларм,аларм за абнормална температура,аларм за ненормално довод на воздух и аларм за кога ќе се достигне саканото количество.Различни аларми вклучуваат звучен сигнал,аларм светилка и аларм приказ на допир-сензорен екран.

СПЕЦИФИКАЦИИ:П.С.Приспособувањето може да биде достапно.
Модел Изработка на големина на торба(мм) Потребно е снабдување со воздух Капацитет на грејач Потребна моќност Големина на машината
L x Ш x В(М)
Големина на пакување
L x Ш x В(М)
Должина Ширина Дебелина
HDPE LDPE HDPE LDPE HDPE LDPE
СФМ-407S 150~650 150~650 250~550 250~550 0.02
~0.15
0.025
~0.2
0.45-0.8
Mpa
150 л/мин
1.4 kw 7.0KW 1.6x1.52x1.45 0.9x1.10x1.8
  • Спецификациите се предмет на промена без претходна најава.

SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
SFM-407S
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD. е еден од реномирани имиња кои се вклучени во производителот на снабдувачот и извозникот на широк спектар на Полуавто шопинг торба Mahine фабрика во Taiwan, Која е Инженерните од најдобар квалитет на суровините и се признаваат за нивните цврсти и издржливи изградба услуга живот. Познати по нивната точна мерења и лесно ракување, ние обезбеди за тестирање на производ на добро дефинирани параметри на квалитет, така што овие одговара да се постави индустрија норми. Ние нудиме на нашите клиенти на повеќето достапни цени. Ако сте заинтересирани во сите стилови на нашите производи, ве молиме да се чувствуваат слободни да контактирајте не.
Со напредна наука и технологија, нашата компанија развива и произведува различни видови на

Полуавто шопинг торба Mahine

. Ние нудиме цела палета на неколку стандардни опции, како и во корисни кориснички избори да ги задоволат специфичните барања на клиентите. Нашите производи се во par со индустриски стандарди за квалитет.
Enquiry Now
производи Листа
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Полуавто шопинг торба Mahine, треба да знаете за највисок квалитет на Полуавто шопинг торба Mahine производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика
SLV-550
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Полуавто шопинг торба Mahine, треба да знаете за највисок квалитет на Полуавто шопинг торба Mahine производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика
SLV-550SG
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Полуавто шопинг торба Mahine, треба да знаете за највисок квалитет на Полуавто шопинг торба Mahine производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика
SVG-800PH
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Полуавто шопинг торба Mahine, треба да знаете за највисок квалитет на Полуавто шопинг торба Mahine производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика
SVG-800PL
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Полуавто шопинг торба Mahine, треба да знаете за највисок квалитет на Полуавто шопинг торба Mahine производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика
SVG-800P-SP
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Полуавто шопинг торба Mahine, треба да знаете за највисок квалитет на Полуавто шопинг торба Mahine производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика
SVG-800PH-P-EMT
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Полуавто шопинг торба Mahine, треба да знаете за највисок квалитет на Полуавто шопинг торба Mahine производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика
SFM-220P
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings