Машина за кеси за запечатување со повеќе ленти

  • Машина за кеси за запечатување со повеќе ленти - SS Series
Машина за кеси за запечатување со повеќе ленти
модел - SS Series
Мулти-Машина за правење торби за лента

КАРАКТЕРИСТИКА НА МАШИНАТА:
  • Со лесно менување на нож за заптивање за торби за пазарење и обични торби.
  • Усвојувањето на електронската спојка и сопирачка обезбедуваат прецизно сечење и запечатување на кесата во рамките на 1mm.
  • Сензорот го контролира влезот на филмските ролни,обезбедувајќи совршена линија за запечатување без напнатост.
  • Автоматски запира ако филмот е празен или заглавен.
  • Сензорите за печатење гарантираат прецизност за печатените кеси. (Изборен)

СПЕЦИФИКАЦИИ:П.С.Приспособувањето може да биде достапно.
Модел Големина на торба(Макс.)
Линија x Ш x L(мм)
Дебелина
на филмот(мм)
Капацитет
(циклус/мин.)
Моќ
Задолжително
Големина на машината
L x Ш x В(М)
СЕРВО
ТИП
SS4-700 V 1x2x680x1200
2x2x305x1200
0.008~0.15 30~160х4 7.6 KW 4.25x1.55x1.99
SS4-800 V 1x2x780x1250
2x2x355x1200
8 KW 4.25x1.65x1.99
SS4-1000 V 1x2x980x1200
2x2x455x1200
9.5 KW 4.25x1.85x1.99
SS6-800 V 1x2x780x1200
2x2x355x1200
3x2x220x1200
30~160x6 8.8 KW 4.41x1.65x1.99
SS6-1000 V 1x2x980x1200
2x2x455x1200
3x2x320x1200
10.3KW 4.41x1.85x1.99
СУПЈЕЦ
&
СОПИРАЊЕ
ТИП
SS4-700 1x2x680x1010
2x2x305x1010
0.008~0.15 30~110x4 6.2KW 4.25x1.55x1.99
SS4-800 1x2x780x1010
2x2x355x1010
6.6 KW 4.25x1.65x1.99
SS4-1000 1x2x980x1010
2x2x455x1010
30~105х4 6.8 KW 4.25x1.85x1.99
SS6-800 1x2x780x1010
2x2x355x1010
3x2x220x1010
30~110x6 7.5 KW 4.41x1.65x1.99
SS6-1000 1x2x980x1010
2x2x455x1010
3x2x320x1010
30~105х6 7.7 KW 4.41x1.85x1.99
  • Спецификациите се предмет на промена без претходна најава.SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
SS Series
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD. е водечки производител, на снабдувачот и извозник на Машина за кеси за запечатување со повеќе ленти in Taiwan. Произведени користејќи високо квалитетни суровини нашите производи многу сигурен и издржлив и caters за широк спектар на барање различни купувачи. Дизајни и модели кои ги исполнуваат најновите трендови кои преовладуваат. Нашите производи се исто така познати по своите одличен квалитет, брза услуга и прифатлива цена.
Ние сме искусни компанија специјализирана за извоз

Машина за кеси за запечатување со повеќе ленти

. Секогаш ги одржуваме строга контрола на квалитетот кој заработил ни висок углед меѓу странските пазари. Нашата цена е поконкурентни како ние го имаме нашиот сопствен база.
Enquiry Now
производи Листа
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Машина за кеси за запечатување со повеќе ленти, треба да знаете за највисок квалитет на Машина за кеси за запечатување со повеќе ленти производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
SC Series
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings