Машина за кеси за запечатување на дното на една ле

  • Машина за кеси за запечатување на дното на една ле - SC Series
Машина за кеси за запечатување на дното на една ле
модел - SC Series
Машина за правење кеси со долен печат

КАРАКТЕРИСТИКА НА МАШИНАТА:
  • Лентата за заптивки може лесно да се смени за торби за пазарење и обични чанти.
  • Електронската спојка и сопирачката обезбедуваат прецизно сечење и запечатување на кесата,отстапување во рок од 1 мм.
  • Сензорот го контролира влезот на филмските ролни,обезбедувајќи совршена линија за запечатување без напнатост.
  • Автоматски запира ако филмот е празен или заглавен.
  • Сензорите за печатење гарантираат прецизност за печатените кеси. (Изборен)

СПЕЦИФИКАЦИИ:П.С.Приспособувањето може да биде достапно.
Модел Големина на торба(Макс.)
Линија x Ш x L(мм)
Дебелина
на филмот(мм)
Капацитет
(циклус/мин.)
Моќ
Задолжително
Големина на машината
L x Ш x В(М)
СЕРВО
ТИП
SC-700 V 1x680x1200 0.008~0.15 30~160 6.9 KW 3.8x1.55x1.49
SC-800 V 1x780x1250 7.3KW 3.8x1.65x1.49
SC-1000 V 1x980x1450 9.0KW 3.8x1.85x1.49
SC2-700 V 1x680x1200
2x305x1200
30~160x2 7.4KW 3.8x1.55x1.49
SC2-800 V 1x780x1250
2x355x1250
7.8 KW 3.8x1.65x1.49
SC2-1000 V 1x980x1450
2x455x1450
9.5 KW 3.8x1.85x1.49
СУПЈЕЦ
&
СОПИРАЊЕ
ТИП
SC-700 1x680x1010 0.008~0.15 30~110 3.8 KW 3.8x1.55x1.49
SC-800 1x780x1010 4.2KW 3.8x1.65x1.49
SC-1000 1x980x1010 30~105 4.4KW 3.8x1.85x1.49
SC2-700 1x680x1010
2x305x1010
30~110x2 4.3KW 3.8x1.55x1.49
SC2-800 1x780x1010
2x355x1010
30~105x2 4.7 KW 3.8x1.65x1.49
SC2-1000 1x980x1010
2x455x1010
4.9 KW 3.8x1.85x1.49
  • Спецификациите се предмет на промена без претходна најава.SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
SC Series
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Како професионален Машина за кеси за запечатување на дното на една ле производителот, снабдувачот, со фабрика во Taiwan, Ние снабдување извонреден Машина за кеси за запечатување на дното на една ле за нашите клиенти. Нашите високо квалитетни и сигурни производи беа во согласност со меѓународните стандарди. Ако се заинтересирани, ве молиме контактирајте не за повеќе информации.
Опремени со high-end објекти и

Машина за кеси за запечатување на дното на една ле

од високо квалификувани и искуство професионална компанија thrives за реализација на најдобрите на квалитет на повеќето пристапна цена. Оди напред, ние се обврзат да им дадеме на нашите најдобри во однос на вредноста и задоволството на клиентите.
Enquiry Now
производи Листа
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Машина за кеси за запечатување на дното на една ле, треба да знаете за највисок квалитет на Машина за кеси за запечатување на дното на една ле производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
SS Series
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings