Термички трансфер на печатач за автоматско напојув

  • Термички трансфер на печатач за автоматско напојув - ARP-450AF1
Термички трансфер на печатач за автоматско напојув
модел - ARP-450AF1
ЕДИНСТВЕНА ЧАНКА АВТО-ПЕЧАТАЧ ЗА ТЕРМАЛЕН ТРАНСФЕР НА ХРАНА

КАРАКТЕРИСТИКА НА МАШИНАТА:
  • Интерфејсот може да се постави лесно и брзо.
  • Исчистете го екранот за неуспех.
  • Едноставен систем за возење,сигурна работа,удобно одржување.
  • Приспособување на бојата.
  • Начин на инсталација:подот-стојат и офлајн
  • Потекло:Тајван
  • Нелеплива,не е лесно да се избрише.

СПЕЦИФИКАЦИИ:П.С.Приспособувањето може да биде достапно.
Модел Големина на торба за печатење(мм) Големина на печатење со термички пренос(мм)(В*Л) Брзина на печатење со термички пренос
(мм/с)
Потребно е снабдување со воздух Потребна моќност
(KW)
Големина на машината
Должина Ширина Дебелина Л. В. Х.
АРП-450 AF1 30~290 60~210 0.01~0.05 32*40
Режим 18C во Продолжи
80~450 100 л/мин 5 кг/CM2(0.5 MPI) 150 KW 1P 110VAC или 220VAC 1.1 М 0.65 милиони 0.33 милиони
  • Спецификациите се предмет на промена без претходна најава.

SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
ARP-450AF1
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD. е водечки Taiwan производителот, набавувачот и извозник на Термички трансфер на печатач за автоматско напојув. Ние сме вклучени во понудата на прилагодување во однос на големината, дизајнот, моделот и бојата, како на спецификациите на клиентите. Ние се обезбеди најдобар квалитет, што е во согласност со глобалните принципи за квалитет како нашите домашни производство единица е инсталиран со високо развиени машини за да се обезбеди квалитет.
Поради нашите одличен квалитет, добар систем за управување и супериорна услуга по продажбата, ние веќе ужива долготрајни добар углед во светот на пазарот. Ние ќе продолжиме да работиме на целта да се биде квалитетен производител. Ако сте заинтересирани за нашите

Термички трансфер на печатач за автоматско напојув

и треба дополнителни информации или проблеми, Ве молиме не двоумете се да контактирајте не наскоро.
Enquiry Now
производи Листа
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Термички трансфер на печатач за автоматско напојув, треба да знаете за највисок квалитет на Термички трансфер на печатач за автоматско напојув производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
ATP-250A
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Термички трансфер на печатач за автоматско напојув, треба да знаете за највисок квалитет на Термички трансфер на печатач за автоматско напојув производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
SWP-450-2
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Термички трансфер на печатач за автоматско напојув, треба да знаете за највисок квалитет на Термички трансфер на печатач за автоматско напојув производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
APB-300CLV-LN
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings