Машина за торби со процеп за заптивка и уред за за

 • Машина за торби со процеп за заптивка и уред за за - SV-HC-TS Series
Машина за торби со процеп за заптивка и уред за за
модел - SV-HC-TS Series
Машина за правење кеси со шлиц-Печат&Закрпи уред

КАРАКТЕРИСТИКА НА МАШИНАТА:
 • Тебе.П.В.уред во комбинација со одмотување,неговата функција е чувствителна и стабилна,лесно ракување.
 • Целосно автоматско одмотување,автоматско прилагодување на брзината на одмотување,не е потребно прилагодување на брзината.(Изборен)
 • Уред за преклопување на триаголник,лесно и непречено преклопете го еднослојниот филм за да се удвои.(Изборен)
 • Со цел да заштедите простор,имате избор на преклопувачки EPC и уред за преклопување на триаголник.
 • Разноврсна апликација како лепенка&засилувач;удирање со кружен агол.(Изборен)
 • Уред за преклопување со двојни усни,уред за долна гума,уред за странично отворање(Сечење или странично отворање)се стандардни.
 • Специјален дизајн на ротирачки нож за заптивање,направете безбедно чистење на ножот за заптивање,погодност,брзо и лесно.
 • Специјална пневматска порта и уред за ролери за притискање,соработуваат со главната машина може да се изврши и да се изврши-нахранете го блокираниот готов производ.
 • Силна и лесна структура,и соработувајте со тркалото за тркалање со сопирачка,лесно може да го смени местото.
 • Факултативна опрема се:себе-уред за лепило,уред за вметнување бисер,удирање единица,уред за двојно запечатување,блокирај-уред за напојување.

СПЕЦИФИКАЦИИ:П.С.Приспособувањето може да биде достапно.
Модел Големина на торба(мм) Брзина на производство
(торби/мин.)
Дебелина на
Филм(мм)
Серво мотор Потребна моќност Големина на машината
xШxВ(М)
Должина Ширина Горно преклопување Дното
Гостувајќи
СВ-800 HC 65~760 76~770 До 75 мм До 65 мм 30~250 0.01~0.2 2.9 kw 7.5 KW 4.6x1.55x2.0
СВ-1000 HC 85~960 4.4 kw 9.0KW 4.6x1.75x2.0
СВ-1200 HC 100~1150 4.4 kw 9.7 KW 4.6x1.95x2.1

Опција опрема:
 1. Воздушен компресор:3 КС
 2. Уред за двојно запечатување.
 3. Уред за удирање
 4. Врв-преклопен уред за запечатување
 5. Себе-Напојување со леплива лента
 6. Уред за перфорирање
 7. Воздушно вратило
 8. EPC со автоматско одмотување
 9. Папка
※Спецификациите се предмет на промена без претходна најава.SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
SV-HC-TS Series
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD. е водечки производител, на снабдувачот и извозник на Машина за торби со процеп за заптивка и уред за за in Taiwan во сите кориснички цени, па како да се прилагодат опциите на нашите клиенти и доставена во рок од одредена временска рамка. Нашата компанија е поддржана од супериорен и напредни производствени техники да понуди беспрекорна квалитет на производите до нашите клиенти. Тие се набавени од производителите кој користи квалитетна суровина и да ги следат регулаторните стандардите за индустријата во текот на производството. Овие се извезуваат на ниски цени и се во par со меѓународните стандарди за квалитет.
Ние сами многу надарен занаетчија таленти кои се гарантира навремена испорака со врвен квалитет

Машина за торби со процеп за заптивка и уред за за

. Искрено се добредојдени сите релевантни пријатели од целиот свет треба да дојде за посета и соработка!
Enquiry Now
производи Листа
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Машина за торби со процеп за заптивка и уред за за, треба да знаете за највисок квалитет на Машина за торби со процеп за заптивка и уред за за производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
SV-HC Series
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Машина за торби со процеп за заптивка и уред за за, треба да знаете за највисок квалитет на Машина за торби со процеп за заптивка и уред за за производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
SV-CTE Series
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Машина за торби со процеп за заптивка и уред за за, треба да знаете за највисок квалитет на Машина за торби со процеп за заптивка и уред за за производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
SV-C Series
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings