Универзална машина за торби

 • Универзална машина за торби - SVN Series
Универзална машина за торби
модел - SVN Series
Универзална машина за правење кеси

КАРАКТЕРИСТИКА НА МАШИНАТА:
 • Машината може да дизајнира странична заптивка,долна заптивка и вреќи со двојна заптивка.Потребно е само половина час за да се промени овој материјал.
 • Усвојува серво управуван систем за контрола,производство со голема брзина од 200 кеси/мин.
 • Индикаторот за абнормалност може да ја заштити машината од штети и овозможува лесно отстранување на проблеми.
 • Користи напредна микропроцесорска контрола,може да ја менува големината брзо и прецизно да печати логоа,итн.на кесите.

СПЕЦИФИКАЦИИ:П.С.Приспособувањето може да биде достапно.
Модел Ширина на сечење(мм) Должина на сечење(мм) Брзина(торби/мин) Дебелина на филмот(мм) Потребна моќност Големина на машината
LxWxH(М)
Странична чанта за заптивки Долен печат Двоен долен печат Странична чанта за заптивки Долен печат Двоен долен печат Странична чанта за заптивки Долен печат Двоен долен печат
SVN-800C 60~770 60~770 80~770 60~770 60~770 80~770 30~250 30~160 30~200 0.012~0.2 9 KW 4.6x1.55x1.65
SVN-1000C 60~770 60~1020 80~1020 60~1020 60~800 60~800 11 KW 4.6x1.8x1.65
SVN-1200C 60~770 60~1220 80~1220 60~1220 60~800 80~800 12 KW 4.6x2.00x1.65

Изборна опрема:
 1. Ултразвучен уред за заптивање на тркалата
 2. Уред за удирање
 3. Уред за забавување на терминалот
 4. Закрпи HandleDevice
 5. Уред за кеси за пилешко
 6. Засилен уред за заптивки
 7. Воздушно вратило
※Спецификациите се предмет на промена без претходна најава.

SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
SVN Series
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Ние сме професионални Универзална машина за торби на производителот, набавувачот и фабрика specilizing во производство и извоз на широк ранг на овие производи за многу години, можеме да бидеме флексибилни на вашиот бизнис потребите и направи производи во согласност со вашите дизајнирани слики, customed примероци, а детални барања.
Глобалниот пазар на

Универзална машина за торби

производи, со нетрпение го очекува од голем успех. Ние врз основа на духот на големите претпријатија да се изгради бренд цели, се придржуваат стабилна и долгорочен развој. Добредојде пријатели од сите сфери на животот да дојде во посета, насоки и бизнис преговори.
Enquiry Now
производи Листа
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Универзална машина за торби, треба да знаете за највисок квалитет на Универзална машина за торби производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика
SS Series
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Универзална машина за торби, треба да знаете за највисок квалитет на Универзална машина за торби производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика
SV-HC-TS Series
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings