Машина за шопинг торби за целосно автоматско долен

  • Машина за шопинг торби за целосно автоматско долен - SLV-550
Машина за шопинг торби за целосно автоматско долен
модел - SLV-550
Целосно автоматска машина за правење шопинг торби со долен печат

КАРАКТЕРИСТИКА НА МАШИНАТА:
МОДЕЛ НА ДОЛЕНИ ЗАПОЧУВАЊА
Брзина на производство:50 кеси/мин

Изборна опрема:
  1. Воздушен компресор:10 КС
  2. Воздушно вратило
  • Опремен со работна сила-заштеда на-механизам за оптоварување и табела за внесување чие затегнување се контролира автоматски.
  • EPC уредот го стабилизира филмот внатре-позиција за хранење.
  • Застанете-до шопинг кеси достапни на штанд-уред за заптивање нагоре.
  • Специјалниот уред за запечатување создава високо силно запечатување.Лесна и безбедна промоција за одржување со дизајнот на ножот со ротирачки заптивки.
  • Протокот на производство е исправен,значително заштедува на окупација на просторот.
  • Графичкиот контролен панел овозможува јасно и брзо разбирање за работата на прв поглед.

СПЕЦИФИКАЦИИ:П.С.Приспособувањето може да биде достапно.
Модел Изработка на големина на торба(мм) Макс.Брзина на производство
(торба/мин)
Потребно е снабдување со воздух Потребна моќност Големина на машината
L x Ш x В(М)
Должина Ширина Дебелина
HDPE LDPE HDPE LDPE HDPE LDPE
SLV-550 400~650 400~650 350~550 350~550 0.04~0.08 0.06~0.08 30~50 0.6~0.8 MPa 400L/мин 7.0KW 6.8x2.0x2.2
  • Спецификациите се предмет на промена без претходна најава.

SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
SLV-550
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Ние се техничка Машина за шопинг торби за целосно автоматско долен производителот, фабрика, на снабдувачот и извозникот, фабрика во Taiwan. Активен интерес, ние може да ви обезбеди со најновиот проект на пазарот со најповолна цена и услуга. Ние прифаќаме ОЕМ и ODM наредби. Со силна позадина дизајнери и производствени погони, ние може да произведе разни производи според барањата на дел на клиентот. Откако ќе се обиде, ќе бидете задоволни со нашите производи и услуги.
Ние обезбеди голем број на

Машина за шопинг торби за целосно автоматско долен

. Овие производи се, вклучувајќи и многу карактеристики, како што се висок квалитет, брза испорака, конкурентни цени, еколошки производи и разновидна. Ние ги следиме етички бизнис политики за да се обезбеди крајната задоволство на клиентите на нашите клиенти.
Enquiry Now
производи Листа
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Машина за шопинг торби за целосно автоматско долен, треба да знаете за највисок квалитет на Машина за шопинг торби за целосно автоматско долен производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
SLV-550SG
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Машина за шопинг торби за целосно автоматско долен, треба да знаете за највисок квалитет на Машина за шопинг торби за целосно автоматско долен производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
SVG-800PH
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Машина за шопинг торби за целосно автоматско долен, треба да знаете за највисок квалитет на Машина за шопинг торби за целосно автоматско долен производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
SVG-800PL
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Машина за шопинг торби за целосно автоматско долен, треба да знаете за највисок квалитет на Машина за шопинг торби за целосно автоматско долен производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
SVG-800P-SP
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Машина за шопинг торби за целосно автоматско долен, треба да знаете за највисок квалитет на Машина за шопинг торби за целосно автоматско долен производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
SVG-800PH-P-EMT
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Машина за шопинг торби за целосно автоматско долен, треба да знаете за највисок квалитет на Машина за шопинг торби за целосно автоматско долен производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
SFM-407S
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Машина за шопинг торби за целосно автоматско долен, треба да знаете за највисок квалитет на Машина за шопинг торби за целосно автоматско долен производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
SFM-220P
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings