Машина за шопинг кеси со повеќе функции за странич

 • Машина за шопинг кеси со повеќе функции за странич - SVG-800PH
Машина за шопинг кеси со повеќе функции за странич
модел - SVG-800PH
Целосно автоматско мулти-функција Машина за правење торби за пазарење странично запечатување

КАРАКТЕРИСТИКА НА МАШИНАТА:
СТРАНИЧНО ЗАПИТУВАЊЕ МОДЕЛ ВИСОКА БРЗИНА
Брзина на производство:100 кеси/мин
Изборна опрема:
 1. Уред за двојно запечатување
 2. Папка триаголник
 3. Застанете-до Уред за запечатување
 4. Воздушно вратило
 5. Воздушен компресор 7.5 КС
 • Оваа машина е дизајнирана за нејзината разновидност за правење различни видови кеси за пазарење,како што е рачката со мека јамка,рачка со умре,поли цртање и лепенка рачка кеси.
 • Интелигентниот систем за управување ја следи и заштитува машината од злоупотреба.
 • Напредната контрола на движењето на микропроцесорот овозможува брза промена на должината и регистрација на фотографии.
 • Системот за напојување со мека јамка управуван од пневматска контрола обезбедува прецизно и брзо сечење и заварување.
 • Практично автоматско положување ги собира готови торби на уреден начин.
 • Системот за дупчење е опремен со челичен нож со голема брзина,дизајниран за издржливост и лесно одржување.
 • Уредот за вметнување Poly draw автоматски ја внесува низата во горниот дел за преклопување и запечатување.
 • Зајакнувач на рачката на вреќата со систем за рачка на лепенка.

СПЕЦИФИКАЦИИ:П.С.Приспособувањето може да биде достапно.
Модел Ширина(мм) Должина(мм) Горно преклопување Botton Gusseting Макс.Брзина на производство(торба/мин) Дебелина на филмот(мм) Потребна е моќност Големина на машината
LxWxH(М)
Торба со рачка со мека јамка Торба со рачка за лепенка Die Cut торба Поли-нацртајте Торба
SVG-800 PH Горно преклопување 150~700 Горно преклопување 150~540 250~650 До 75 мм До 65 мм Цела торба:100(Должината на торбата е 540 мм) 0.04~0.09 8.8 KW 7.3x2.0x2.2
280~540 150~540
280~700 150~700
 • Спецификациите се предмет на промена без претходна најава.

SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
SVG-800PH
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD. е еден од познати имиња кои се вклучени во Taiwan производителот, снабдувачот и извозник на широк спектар на Машина за шопинг кеси со повеќе функции за странич. Ние обезбеди овие производи со различни градации во големина и спецификации индивидуализира според потреби и потреби на клиентите. Ние обезбеди овие производи со различни градации во големина и спецификации индивидуализира според потреби и потреби на клиентите. Нашите клиенти може да се искористат од нас овие производи со висок квалитет по пристапни цени.
Веруваме дека ова е најдобриот начин да се задржи сите нас движи напред да се соочи со

Машина за шопинг кеси со повеќе функции за странич

светот на денес и во иднина бизнис! Ако имате било какви прашања, Ве молиме јавете ни се или пратете e-mail. Ние ќе биде многу драго да слушне од тебе и да одговорите на вас, па.
Enquiry Now
производи Листа
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да ги пронајдете и купувате најдобрите Машина за шопинг кеси со повеќе функции за странич, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
SLV-550
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да ги пронајдете и купувате најдобрите Машина за шопинг кеси со повеќе функции за странич, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
SLV-550SG
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да ги пронајдете и купувате најдобрите Машина за шопинг кеси со повеќе функции за странич, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
SVG-800PL
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да ги пронајдете и купувате најдобрите Машина за шопинг кеси со повеќе функции за странич, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
SVG-800P-SP
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да ги пронајдете и купувате најдобрите Машина за шопинг кеси со повеќе функции за странич, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
SVG-800PH-P-EMT
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да ги пронајдете и купувате најдобрите Машина за шопинг кеси со повеќе функции за странич, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
SFM-407S
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да ги пронајдете и купувате најдобрите Машина за шопинг кеси со повеќе функции за странич, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
SFM-220P
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings