Универзална машина за странични запечатувачки торб

 • Универзална машина за странични запечатувачки торб - SV-HC Series
Универзална машина за странични запечатувачки торб
модел - SV-HC Series
Машина за правење кеси со шлиц-Печат

КАРАКТЕРИСТИКА НА МАШИНАТА:
 • Тебе.П.В.уред во комбинација со одмотување,неговата функција е чувствителна и стабилна,лесно ракување.
 • Целосно автоматско одмотување,автоматско прилагодување на брзината на одмотување,не е потребно прилагодување на брзината.(Изборен)
 • Уред за преклопување на триаголник,лесно и непречено преклопете го еднослојниот филм за да се удвои.(Изборен)
 • Избор на преклопувачки EPC и уред за преклопување на триаголник,до безбедно зафатен простор за инсталација.
 • Мешана употреба на повеќе функции,може да произведе многу различни стилизирани торби.
 • Стандардните акции се:уред за преклопување со двојни усни,уред за долна гума,уред за странично отворање.(Сечење или странично отворање)
 • Специјален дизајн на ротирачки нож за заптивање,направете безбедно чистење на ножот за заптивање,погодност,брзо и лесно.
 • Не грижете се за блокирани готови производи поради примена на специјална пневматска порта и уред со ролери за притискање во соработка со главната машина.
 • Со робусна и лесна структура и тркалото со кочница може лесно да го смени местото.
 • Факултативна опрема се:себе-уред за лепило,удирање единица,уред за двојно запечатување,блокирај-уред за напојување.

СПЕЦИФИКАЦИИ:П.С.Приспособувањето може да биде достапно.
Модел Големина на торба(мм) Брзина на производство
(торби/мин.)
Дебелина на
Филм(мм)
Серво мотор Потребна моќност Големина на машината
xШxВ(М)
Должина Ширина Горно преклопување Дното
Гостувајќи
СВ-800 HC 65~760 76~770 До 75 мм До 65 мм 30~250 0.01~0.2 2.9 kw 7.5 KW 4.6x1.55x2.0
СВ-1000 HC 85~960 4.4 kw 9.0KW 4.6x1.75x2.0
СВ-1200 HC 100~1150 4.4 kw 9.7 KW 4.6x1.95x2.1

Опција опрема:
 1. Воздушен компресор:3 КС
 2. Уред за двојно запечатување.
 3. Уред за удирање
 4. Врв-преклопен уред за запечатување
 5. Себе-Напојување со леплива лента
 6. Уред за перфорирање
 7. Воздушно вратило
 8. EPC со автоматско одмотување
 9. Папка
※Спецификациите се предмет на промена без претходна најава.SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
SV-HC Series
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD. е водечки Taiwan производителот, набавувачот и извозник на Универзална машина за странични запечатувачки торб, Нашите производи е снабден од сигурни продавачите на пазарот, кои ги користат супериорен квалитет суровина во процесот на производство. Со цел да се обезбеди нивната подолг живот и квалитет ние производство на овие производи, со користење врвот одделение суровина, како на меѓународните стандарди за квалитет. Ние нудиме уред на нашите клиенти на повеќето достапни цени. Најпознати сме за задоволување на клиентите со ефикасност и конечно траен способност на нашите производи. Благодарение на квалитет, овие производи се барани од целиот свет.
Имаме напредна опрема за производство на

Универзална машина за странични запечатувачки торб

и добра изработка и постепено се истражуваат некои нов дизајн. Сите партнери во странство се добредојдени да преговараат и да соработуваат со нас.
Enquiry Now
производи Листа
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да ги пронајдете и купувате најдобрите Универзална машина за странични запечатувачки торб, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
SV-HC-TS Series
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да ги пронајдете и купувате најдобрите Универзална машина за странични запечатувачки торб, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
SV-CTE Series
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да ги пронајдете и купувате најдобрите Универзална машина за странични запечатувачки торб, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
SV-C Series
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings