Универзална машина за странични запечатувачки кеси

 • Универзална машина за странични запечатувачки кеси - SV-C Series
Универзална машина за странични запечатувачки кеси
модел - SV-C Series
Универзална машина за правење торби за заптивање

КАРАКТЕРИСТИКА НА МАШИНАТА:
 • Уредот EPC,во комбинација со одмотување,е чувствителен и стабилен за лесно ракување.
 • Целосно автоматско одмотување,брзината на одмотување се прилагодува автоматски. (Изборен)
 • Уредот за преклопување триаголник лесно и непречено го преклопува еднослојниот филм на двојно. (Изборен)
 • Избор на преклопувачки EPC и уред за преклопување на триаголник за да заштедите на зафатениот простор за инсталација.
 • Мешаната употреба на мултифункционални може да произведе многу различни стилови на чанти.
 • Стандардна опрема е уред за преклопување со двојно IP,уред за долна шипка и уред за странично отворање. (Сечење или странично отворање)
 • Специјален дизајн на ротирачки нож за заптивање,го прави безбедно чистењето на ножот за заптивање,Погодно,брзо и лесно.
 • Специјална пневматска порта и уред за ролери за притискање,соработувајќи со главната машина,може да ги спроведе и изведе-нахранете го блокираниот готов производ.
 • Силна и лесна структура,заедно со тркалото со кочница,направи машината лесно да се движи од место до место.
 • Изборната опрема е самото-уред за лепило,бисер и уред за вметнување,удирање единица,уред за двојно запечатување и блокирање-уред за напојување.

СПЕЦИФИКАЦИИ:П.С.Приспособувањето може да биде достапно.
Модел Големина на торба(мм) Брзина на производство
(торби/мин.)
Дебелина на
Филм(мм)
Потребна моќност Големина на машината
xШxВ(М)
Должина Ширина Горно преклопување Дното
Гостувајќи
СВ-800C 100~760 76~760 До 75 мм До 65 мм 30~160 0.01~0.2 6.5 KW 4.5x1.55x2.0
СВ-1000C 100~960 76~860 8.7 KW 4.7x1.75x2.0
СВ-1200C 100~1150 76~960 30~150 9.1KW 4.9x1.95x2.1

Опција опрема:
 1. Воздушен компресор:3 КС
 2. Уред за двојно запечатување
 3. Уред за удирање
 4. Врв-преклопете Уред за заптивање
 5. Себе-Хранење со леплива лента
 6. Уред за перфорација
 7. Воздушно вратило
 8. EPC со автоматско одмотување
 9. Уред за преклопување на триаголник
※Спецификациите се предмет на промена без претходна најава.
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
SV-C Series
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD. е водечки Taiwan производителот, набавувачот и извозник на Универзална машина за странични запечатувачки кеси, Кој е произведен со користење најдобрите квалитет на суровините и компоненти. Нашите квалификувани професионалци производство на овој производ користејќи напредна технологија и квалитет материјал за да се обезбеди трајност и висок квалитет. Најпознати сме за задоволување на клиентите со ефикасност и конечно траен способност на нашите производи. Повеќе модели на нашите производи, ве молиме контактирајте не сега!
Ние нудиме најдобар квалитет и разновидност на

Универзална машина за странични запечатувачки кеси

со разумни цени. Се надеваме дека нашите клиенти ќе ја најдете нашата компанија производи задоволувачки. Ако сте заинтересирани во нашите производи или имате било какви прашања во врска со нашите производи, Ве молиме слободно да контактирајте не.
Enquiry Now
производи Листа
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
Купете го најдобриот водич на Универзална машина за странични запечатувачки кеси ->, треба да знаете за највисок квалитет на Универзална машина за странични запечатувачки кеси производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од а фабрика во Taiwan
SV-HC Series
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
Купете го најдобриот водич на Универзална машина за странични запечатувачки кеси ->, треба да знаете за највисок квалитет на Универзална машина за странични запечатувачки кеси производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од а фабрика во Taiwan
SV-HC-TS Series
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
Купете го најдобриот водич на Универзална машина за странични запечатувачки кеси ->, треба да знаете за највисок квалитет на Универзална машина за странични запечатувачки кеси производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од а фабрика во Taiwan
SV-CTE Series
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings