Основни торба за ролна машина

 • Основни торба за ролна машина - STR-V4 Series
Основни торба за ролна машина
модел - STR-V4 Series
Автоматски-Променете ја основната торба на машина за правење ролни Servo Co-брзински систем(во-можност за линиски екструдер)

КАРАКТЕРИСТИКА НА МАШИНАТА:
 1. Лесно менувајте ја должината и затегнатоста на торбата со дигитално поставување на екран на допир.
 2. Дизајнираните ротирачко запечатување и перфорација овозможуваат брза брзина и непречена работа,Заптивање без затегнување;Дизајниран нож за перфорација со низок шум и долг животен век.
 3. Секој нож може да употреби повеќе од 50000000 пати,максимум до 80000000 пати.
 4. Можност за функција за ознака за печатење и приспособен перфориран чекор. (изборен)
 5. Автомат за кревање тешки товари-опуштете се со Контрола на положбата на рабовите на OFF-Тип на ЛИНИЈА.
 6. Автоматската брзина следи внатре-направа за танцување на храна на ИН-Тип на ЛИНИЈА.
 7. Лесен за ракување и одржување целосно-опремен систем за надзор од страна на HMI.
 8. Лесна промена дизајнирана за различна големина на јадрото на автоматската машина за премотување назад.
 9. Систем за микро напнатост за тенок филм(мин.5 микрометри)и многу лесно се кине.
 10. Автоматско растоварување кога производите се тркалаат во целосна положба и се прилагодува положбата на работ на моторот.
 11. Премотување со две линии наназад со систем за жешко засекување за можност за двојни производи. (дополнителен тип)
 12. Премотување со две линии со одмотување со две линии за можност за двојни производи. (дополнителен тип)

СПЕЦИФИКАЦИИ:П.С.Приспособувањето може да биде достапно.
Модел Ширина на торба(мм)
линија&времиња;Ш x Дија.
Должина на вреќата/
Дебелина на филмот
Капацитет
(Метар/мин)
ИСКЛУЧЕНО-
ЛИНИЈА
STR-400V4-A21 1 x 230~375
Се тркалаат макс.130
200~2000 година/
0.005~0.018
Макс.120 М/
линија/минута
STR-500V4-А21 1 x 330~475
Се тркалаат макс.130
200~2000 година/
0.005~0.018
Макс.120 М/
линија/минута
STR2-800V4-А22 2 x 220~350
Се тркалаат макс.130
200~2000 година/
0.005~0.018
Макс.110 М/
линија/минута
ВО-
ЛИНИЈА
STR-400V4i-А21 1 x 230~375
Се тркалаат макс.130
200~2000 година/
0.005~0.018
Макс.120 М/
линија/минута
STR-500V4i-А21 1 x 330~475
Се тркалаат макс.130
200~2000 година/
0.005~0.018
Макс.120 М/
линија/минута
STR2-800V4i-А22 2 x 220~350
Се тркалаат макс.130
200~2000 година/
0.005~0.018
Макс.110 М/
линија/минута
 • Спецификациите се предмет на промена без претходна најава.

SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
STR-V4 Series
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD. е водечки производител, на снабдувачот и извозник на Основни торба за ролна машина in Taiwan кој е Инженерните од најдобар квалитет на суровините и се признаваат за нивните цврсти и издржливи изградба услуга живот. Со цел да се обезбеди квалитетот на нашата палета, ние производство оваа искористување на висок степен на материјал, којшто го набави од уверение продавачи. Достапно во разни бои нашата палета е многу издржлив и спектакуларно во својата завршница и затоа е во високата побарувачка од целиот свет.
Нашите добро? Опремени објекти, професионални вештини и одлична контрола на квалитетот кои ни даваат повеќе високо ниво

Основни торба за ролна машина

и искрена услуга за нашите клиенти да се прошири плима на индустријата. Ние? Очекуваме да се направи добра соработка со вас.
Enquiry Now
производи Листа
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Основни торба за ролна машина, треба да знаете за највисок квалитет на Основни торба за ролна машина производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
STR-M-V2i Series
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Основни торба за ролна машина, треба да знаете за највисок квалитет на Основни торба за ролна машина производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
STR-M Series
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Основни торба за ролна машина, треба да знаете за највисок квалитет на Основни торба за ролна машина производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
STR- ****V4-A21E-S4 Series
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Основни торба за ролна машина, треба да знаете за највисок квалитет на Основни торба за ролна машина производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
STR- ****S-A21E-Sn Series
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Основни торба за ролна машина, треба да знаете за највисок квалитет на Основни торба за ролна машина производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
STR-****S-A21E Series
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Основни торба за ролна машина, треба да знаете за највисок квалитет на Основни торба за ролна машина производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
STR-****S-A21J Series
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Основни торба за ролна машина, треба да знаете за највисок квалитет на Основни торба за ролна машина производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
SCF-VW
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Основни торба за ролна машина, треба да знаете за највисок квалитет на Основни торба за ролна машина производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
SCF-VWS
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Основни торба за ролна машина, треба да знаете за највисок квалитет на Основни торба за ролна машина производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
STR-VC Series
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Основни торба за ролна машина, треба да знаете за највисок квалитет на Основни торба за ролна машина производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
STR-VC-ATP Series
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Основни торба за ролна машина, треба да знаете за највисок квалитет на Основни торба за ролна машина производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
SCR Series
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings