Безжична торба за ролна машина

 • Безжична торба за ролна машина - STR-VC-ATP Series
Безжична торба за ролна машина
модел - STR-VC-ATP Series
Долно запечатување Перфорирана кеса за ѓубре Машина за правење ролна без јадро преклопување на ролна со внатре-линиски автоматско пакување систем(Ротирачко запечатување и перфорирање со Servo Co-брзински систем)

КАРАКТЕРИСТИКА НА МАШИНАТА:
 1. Едноставна промена на должината на торбата&напнатост со еден допир на дигиталниот екран.
 2. Дизајнираните ротирачко запечатување и перфорација овозможуваат брза брзина и непречена работа,Заптивање без затегнување;Дизајниран нож за перфорација со низок шум и долг животен век.
 3. Секој нож може да употреби повеќе од 50000000 пати,максимум до 80000000 пати.
 4. Уред со двојно преклопување за”В”обликот; ”В”обликот и”2V”форма преклопување.
 5. Лесна промена за тип на преклопување и усвојување на 3-пренослив електромотор со оска за брза и енергична заштеда.
 6. Можност за функција за ознака за печатење и приспособен перфориран чекор.(изборен)
 7. Автомат за кревање тешки товари-опуштете се со Контрола на положбата на рабовите.
 8. Мулти серво ко-брзински систем,дигитално поставување на напнатост за превиткување и перфорација.
 9. Производите се тркалаат со намотување со едно вратило,ролната не е конвексна папочна.
 10. Систем за автоматско следење на брзината,работи машина само со еден допир.
 11. Лесен за ракување и одржување целосно-опремен систем за надзор од страна на HMI.
 12. Во-линија Роботна работна станица и автоматска машина за пакување,заштедете време&засилувач;пари.

СПЕЦИФИКАЦИИ:П.С.Приспособувањето може да биде достапно.
Модел Ширина на торба(мм)
линија&времиња;Ш x Дија.
Должина на вреќата/
Дебелина на филмот(мм)
Капацитет
(Метар/мин)
STR-680 VC-RB3S-АТП 1 x 380~680
Се тркалаат макс.110
450~2000 година/
0.008~0.018
Макс.120 М/
линија/минута
STR-850 VC-RB3S-АТП 1 x 540~850
Се тркалаат макс.110
450~2000 година/
0.008~0.018
Макс.120 М/
линија/минута
STR-1000 VC-RB3S 1 x 680~1000
Се тркалаат макс.110
450~2000 година/
0.008~0.018
Макс.120 М/
линија/минута

Опција:
 1. Во-уред за сензор за ознака на линија
 2. Прилагодено перфориран терен
 3. PC Автоматски систем за термички код за систем за автоматско пакување.
※Спецификациите се предмет на промена без претходна најава.

SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
STR-VC-ATP Series
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Ние сме реномирани и повеќе од 40 години успешни Taiwan производител, снабдувач и извозник во Безжична торба за ролна машина. Нашата фабрика е опремена со комплетна опрема за серија процедури за производство, може да обезбеди прекумерна контрола во квалитетот. Без разлика дали барате квалитетен квалитет, или целосно прилагоден за да ги задоволите посебните барања, секогаш сме тука за да ги понудиме висококвалитетните производи со најдобра услуга. Добредојдовте да ја посетите нашата веб-страница за да добиете повеќе информации за нашите производи и да го забрзаме нашето меѓусебно разбирање.
Ние нудиме на нашите клиенти

Безжична торба за ролна машина

производи. Ние цврсто веруваме дека основните вредности се задржи организации стабилна и се фокусираше кон заедничката цел. Нашите основни вредности ни помогна да постигнеме нашата мисија да се донесе мерливи придобивки за нашите клиенти.
Enquiry Now
производи Листа
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
Купете го најдобриот водич на Безжична торба за ролна машина ->, треба да знаете за највисок квалитет на Безжична торба за ролна машина производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од а фабрика во Taiwan
STR-V4 Series
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
Купете го најдобриот водич на Безжична торба за ролна машина ->, треба да знаете за највисок квалитет на Безжична торба за ролна машина производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од а фабрика во Taiwan
STR-M-V2i Series
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
Купете го најдобриот водич на Безжична торба за ролна машина ->, треба да знаете за највисок квалитет на Безжична торба за ролна машина производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од а фабрика во Taiwan
STR-M Series
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
Купете го најдобриот водич на Безжична торба за ролна машина ->, треба да знаете за највисок квалитет на Безжична торба за ролна машина производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од а фабрика во Taiwan
STR- ****V4-A21E-S4 Series
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
Купете го најдобриот водич на Безжична торба за ролна машина ->, треба да знаете за највисок квалитет на Безжична торба за ролна машина производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од а фабрика во Taiwan
STR- ****S-A21E-Sn Series
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
Купете го најдобриот водич на Безжична торба за ролна машина ->, треба да знаете за највисок квалитет на Безжична торба за ролна машина производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од а фабрика во Taiwan
STR-****S-A21E Series
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
Купете го најдобриот водич на Безжична торба за ролна машина ->, треба да знаете за највисок квалитет на Безжична торба за ролна машина производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од а фабрика во Taiwan
STR-****S-A21J Series
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
Купете го најдобриот водич на Безжична торба за ролна машина ->, треба да знаете за највисок квалитет на Безжична торба за ролна машина производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од а фабрика во Taiwan
SCF-VW
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
Купете го најдобриот водич на Безжична торба за ролна машина ->, треба да знаете за највисок квалитет на Безжична торба за ролна машина производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од а фабрика во Taiwan
SCF-VWS
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
Купете го најдобриот водич на Безжична торба за ролна машина ->, треба да знаете за највисок квалитет на Безжична торба за ролна машина производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од а фабрика во Taiwan
STR-VC Series
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
Купете го најдобриот водич на Безжична торба за ролна машина ->, треба да знаете за највисок квалитет на Безжична торба за ролна машина производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од а фабрика во Taiwan
SCR Series
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings