Машина за кеси за перење

  • Машина за кеси за перење - SLB Series
Машина за кеси за перење
модел - SLB Series
Машина за правење кеси за перење

КАРАКТЕРИСТИКА НА МАШИНАТА:
  • Оваа машина може да прави кеси за производи и кеси за перење со функции за отсечено и континуирано намотување со перфорација. (Изборен)
  • Системот за намотување користи контрола на напнатоста и мулти-контрола на брзината на намотување.
  • Уредот за заптивка на рамената е прилагодлив.
  • Напнатост-бесплатен уред за заптивки.
  • Уред за автоматско кинење на рамо и транспортен уред. (Изборен)
  • Уредот со сензор за печатење гарантира прецизно испечатени кеси. (Изборен)
  • Функција за автоматско алармирање и стопирање во случај на скршен филм или во случај машината да остане без материјал.

СПЕЦИФИКАЦИИ:П.С.Приспособувањето може да биде достапно.
Модел Големина на торба
(мм)
Дебелина
на филм
(мм)
Капацитет
(циклус/мин.)
Премотување
Дија.(мм)
Материјал
Филм Дија.
Моќ
Задолжително
Големина на машината
LxWxH(М)
СЕРВО
ТИП
SLB-800 V
(В;Р;Х)
750~1800 0.01~0.08 30~120 75~200 макс.700 7.2KW 4.7X1.7X1.99
SLB-1000 V
(В;Р;Х)
940~1800 8.6 KW 4.7X1.9X1.99
СУПЈЕЦ
&
СОПИРАЊЕ
ТИП
SLB-800
(В;Р;Х)
750~1010 0.01~0.08 30~70 75~200 макс.700 6.5 KW 4.7X1.7X1.99
SLB-1000
(В;Р;Х)
940~1010 6.9 KW 4.7X1.9X1.99
  • Спецификациите се предмет на промена без претходна најава.
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
SLB Series
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Taiwan производителот, снабдувачот, SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD. беше добро познат компанијата да обезбеди Машина за кеси за перење производи. Ние него го правиме и го прават строга контрола на квалитетот во нашата фабрика. Сите наши производи се во согласност и тестирани 100% пред породувањето. Нашите производи не се само прави маркетинг во светот, но, исто така, поставување на квалитет и trustable бренд. Ние секогаш имајте на иновации, одличен квалитет, со разумна цена и навремена испорака на ум за да се исполнат потребите на клиентите. Ние исто така нудиме многу видови на производи, добредојде на нашата веб-страница за да добиете повеќе информации! Ние сакаме да имаме долгорочни деловни односи со вас во блиска иднина.
Гордееме на доследно спроведување на квалитетот

Машина за кеси за перење

со увери чистотата по конкурентни цени. Ние искрено добредојде јавите домашни и странски клиенти и да соработуваат со нас.
Enquiry Now
производи Листа
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Машина за кеси за перење, треба да знаете за највисок квалитет на Машина за кеси за перење производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
SAB Series
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Машина за кеси за перење, треба да знаете за највисок квалитет на Машина за кеси за перење производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
SGD Series
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Машина за кеси за перење, треба да знаете за највисок квалитет на Машина за кеси за перење производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
SHG Series
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Машина за кеси за перење, треба да знаете за највисок квалитет на Машина за кеси за перење производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
SV-DT Series
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings