Машина за повеќе кеси со шлиц заптивка

  • Машина за повеќе кеси со шлиц заптивка - SHG Series
Машина за повеќе кеси со шлиц заптивка
модел - SHG Series
Машина за правење кеси со шлиц-Печат

КАРАКТЕРИСТИКА НА МАШИНАТА:
  • Одмотувањето е комбинирано со EPC и автоматско-систем за контрола на напнатоста.
  • Долна чанта за заптивка комбинирана со функција за заптивка со врел шлиц,лесно може да произведе големи суми кеси со мала ширина.
  • Само една главна ролна со ширина,може да произведе мулти-торби за лента со мала ширина.
  • Промената на ширината на процепите е лесно и брзо.
  • Може да се произведуваат истовремено различни широчини на кеси со врело рез.
  • По додавањето на мулти-премотувач на лента,може да произведува континуирани перфорирани производи на ролна. (Изборен)
  • Може да биде опремен со единица за удирање. (Изборен)

СПЕЦИФИКАЦИИ:П.С.Приспособувањето може да биде достапно.
Модел Големина на чантата(мм) Капацитет
(циклус/мин.)
Дебелина на
Филм(мм)
Џамбо ролна
Ширина
Главен мотор
Линија Ширина(мм) Должина(мм)
SHG-500-5 1 50~450 50~1010 30~120 0.03~0.15 200~440 AC 1HP 4P&Опрема 15:1
2 50~225
3 50~150
4 50~112
5 50~90
SHG-800-7 1 50~750 50~1010 30~120 0.03~0.15 200~740 AC 1HP 4P&засилувач;Опрема 15:1
2 50~375
3 50~250
4 50~187
5 50~150
6 50~125
7 50~100
8 50~87
SHG-1000-8 1 50~900 50~1010 30~120 0.03~0.15 200~940 AC 1HP 4P&засилувач;Опрема 15:1
2 50~450
3 50~300
4 50~225
5 50~180
6 50~150
7 50~125
8 50~112
9 50~100
SHG-1200-10 1 50~1100 50~1010 30~120 0.03~0.15 200~1140 AC 1HP 4P&засилувач;Опрема 15:1
2 50~550
3 50~362
4 50~275
5 50~212
6 50~181
7 50~150
8 50~137
9 50~112
10 50~100
  • Спецификациите се предмет на промена без претходна најава.

SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
SHG Series
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD. е производител и снабдувач на квалитетот на производите, како што се Машина за повеќе кеси со шлиц заптивка и така натаму за повеќе години, кои сме работеле во партнерство со нашите клиенти да се изгради силни сојузи. Нашата репутација за иновативен дизајн, сигурност продолжува да влијае на повеќето критични на носителите на одлуки. Во иднина, ние сме посветени на обезбедување на клиенти со најдобрите производи, услуги и поддршка што заслужуваат. Ако имате овој услов, кога ОЕМ или ODM е добредојден!
Главно ние професионално производство со врвен квалитет

Машина за повеќе кеси со шлиц заптивка

, Дека посветени да обезбедат најдобрите производи и служи за да ви по најповолна цена. Имаме испорачува нашите производи на многу клиенти со добра репутација за неколку години. Па ние сигурно може да се каже дека квалитетот и цената на нашите производи ќе ви помогнат и вашите клиенти задоволи.
Enquiry Now
производи Листа
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Машина за повеќе кеси со шлиц заптивка, треба да знаете за највисок квалитет на Машина за повеќе кеси со шлиц заптивка производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
SAB Series
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Машина за повеќе кеси со шлиц заптивка, треба да знаете за највисок квалитет на Машина за повеќе кеси со шлиц заптивка производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
SGD Series
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Машина за повеќе кеси со шлиц заптивка, треба да знаете за највисок квалитет на Машина за повеќе кеси со шлиц заптивка производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
SLB Series
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Машина за повеќе кеси со шлиц заптивка, треба да знаете за највисок квалитет на Машина за повеќе кеси со шлиц заптивка производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
SV-DT Series
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings