Целосно автоматска машина за торби за маици

 • Целосно автоматска машина за торби за маици - STP-V2S-2 & STP-VS-2 Series
Целосно автоматска машина за торби за маици
модел - STP-V2S-2 & STP-VS-2 Series
Целосно автоматско со голема брзина, 2 траки жешко-сече
Т-Машина за правење торби за кошули со контрола на тензија на воздухот

КАРАКТЕРИСТИКА НА МАШИНАТА:
 • Работа со голема брзина.Капацитет:500 ЕЕЗ/мин. (2 линии)
 • 2 комплети серво систем со 2 сензор за ознаки,може да произведе 2 линии испечатени Т-торба за кошула.
 • Свртете-до Дизајн на заптивната лента,лесен за чистење и одржување.
 • Топло-сече запечатување со 4 температурни контролери;запечатувањето одржува висок квалитет.
 • Автоматска контрола на брзината на напојување со инвертер и контрола на напнатоста на воздухот.
 • Блокирај или нема автоматско запирање на филмот;нема филм пред-поврзете го уредот направете го побрзо менување на филмот.
 • Автоматска машина за удирање со уред за преклопување.
 • Лесна операција од Х.М.Јас.и П.Л.В.контрола на прв поглед.
 • Изборен--Автоматско одмотување со тешко кревање и воздушно вратило кое лесно се става ролна.

СПЕЦИФИКАЦИИ:П.С.Приспособувањето може да биде достапно.
Модел Ширина на торба
линија&времиња;В(макс)
Должина на вреќата/
Дебелина на филмот
Макс-Сечење
на Панч
Капацитет
(парчиња/мин)
STP-800V2S-2 2 x 360 300~700/
0.010~0.035
Дебелина на купот
Макс.20 мм
Макс.500(2 линии)
STP-1000V2S-2 2 x 460 300~700/
0.010~0.035
Дебелина на купот
Макс.20 мм
Макс.500(2 линии)
STP-1200V2S-2 2 x 560 300~700/
0.010~0.035
Дебелина на купот
Макс.20 мм
Макс.500(2 линии)
STP-800 VS-2 2 x 360 300~700/
0.010~0.035
Дебелина на купот
Макс.20 мм
Макс.400(2 линии)
STP-1000 VS-2 2 x 460 300~700/
0.010~0.035
Дебелина на купот
Макс.20 мм
Макс.400(2 линии)
STP-1200 VS-2 2 x 560 300~700/
0.010~0.035
Дебелина на купот
Макс.20 мм
Макс.400
(2 линии)
 • Спецификациите се предмет на промена без претходна најава.

SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
STP-V2S-2 & STP-VS-2 Series
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD. производител специјализиран во истражувањето, maining се вклучат во производство Целосно автоматска машина за торби за маици in Taiwan, Развој и производство на Moulds. Сите наши производи се во согласност со меѓународните стандарди за квалитет и се многу ценети во различни пазари низ целиот свет.
Странство, креаторите се гледа во

Целосно автоматска машина за торби за маици

. Производители се адаптација изданија на адресата барања во енергијата, складирање, поврзување, приватноста и надворешна заштита.
Enquiry Now
производи Листа
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Целосно автоматска машина за торби за маици, треба да знаете за највисок квалитет на Целосно автоматска машина за торби за маици производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
STP-H2S-2 Series
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Целосно автоматска машина за торби за маици, треба да знаете за највисок квалитет на Целосно автоматска машина за торби за маици производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
STC-V2S-2 & STC-VS-2 Series
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Целосно автоматска машина за торби за маици, треба да знаете за највисок квалитет на Целосно автоматска машина за торби за маици производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
ST-V2S-2 & ST-VS-2 Series
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Целосно автоматска машина за торби за маици, треба да знаете за највисок квалитет на Целосно автоматска машина за торби за маици производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
SS-VTP Series
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Целосно автоматска машина за торби за маици, треба да знаете за највисок квалитет на Целосно автоматска машина за торби за маици производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
S2-VTP-PPS
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings