Полуавтоматска машина за торби за маици

  • Полуавтоматска машина за торби за маици - ST-V2S-2 & ST-VS-2 Series
Полуавтоматска машина за торби за маици
модел - ST-V2S-2 & ST-VS-2 Series
Полу-брзински-авто 2 Песна Жешка-пресече Т-Машина за правење торби за кошули со контрола на тензија на воздухот

КАРАКТЕРИСТИКА НА МАШИНАТА:
  • Работа со голема брзина.Капацитет:440 парчиња/мин. (2 линии)
  • 2 комплети серво систем со 2 сензор за ознаки,може да произведе 2 линии испечатени Т-торба за кошула.
  • Свртете-до Дизајн на заптивната лента,лесен за чистење и одржување.
  • Топло-сече запечатување со 4 температурни контролери;запечатувањето одржува висок квалитет.
  • Автоматска контрола на брзината на напојување со инвертер и контрола на напнатоста на воздухот.
  • Блокирај или нема автоматско запирање на филмот.
  • Пре-поврзете уред скратете ја промената на филмот.

СПЕЦИФИКАЦИИ:П.С.Приспособувањето може да биде достапно.
Модел Ширина на торба
линија&времиња;В(макс)
Должина на вреќата Дебелина на филмот Капацитет
(парчиња/мин)
СВ-800V2S-2 2 x 360 300~700 0.010~0.035 Макс.500(2 линии)
СВ-1000V2S-2 2 x 460 300~700 0.010~0.035 Макс.500(2 линии)
СВ-1200V2S-2 2 x 560 300~700 0.010~0.035 Макс.500(2 линии)
СВ-800 VS-2 2 x 360 300~700 0.010~0.035 Макс.400(2 линии)
СВ-1000 VS-2 2 x 460 300~700 0.010~0.035 Макс.400(2 линии)
СВ-1200 VS-2 2 x 560 300~700 0.010~0.035 Макс.400(2 линии)
  • Спецификациите се предмет на промена без претходна најава.

SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
ST-V2S-2 & ST-VS-2 Series
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Ние сме секогаш внимава на пазарот и клиентите побарувачката во секое време и менување на нашата стратегија во согласност со неа. Ние производител, на снабдувачот и извозникот на најдобар квалитет на Полуавтоматска машина за торби за маици како и брза и задоволителна услуга во согласност со животната средина на пазарот и клиентите во Taiwan , Која го отелотворува нашите основни вредности на клиент центрирана и пазарно ориентирани на квалитетот на производот.
Нашите

Полуавтоматска машина за торби за маици

производи се комплексно дизајнирани и везени со врвен квалитет на теми. Еден тим на квалитетот испитувачи прави сигурни дека само беспрекорна производи се испратени за просториите патрони. Добредојдовте да не контактирате доколку сте заинтересирани во нашите производи.
Enquiry Now
производи Листа
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
Купете го најдобриот водич на Полуавтоматска машина за торби за маици ->, треба да знаете за највисок квалитет на Полуавтоматска машина за торби за маици производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од а фабрика во Taiwan
STP-H2S-2 Series
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
Купете го најдобриот водич на Полуавтоматска машина за торби за маици ->, треба да знаете за највисок квалитет на Полуавтоматска машина за торби за маици производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од а фабрика во Taiwan
STP-V2S-2 & STP-VS-2 Series
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
Купете го најдобриот водич на Полуавтоматска машина за торби за маици ->, треба да знаете за највисок квалитет на Полуавтоматска машина за торби за маици производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од а фабрика во Taiwan
STC-V2S-2 & STC-VS-2 Series
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
Купете го најдобриот водич на Полуавтоматска машина за торби за маици ->, треба да знаете за највисок квалитет на Полуавтоматска машина за торби за маици производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од а фабрика во Taiwan
SS-VTP Series
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
Купете го најдобриот водич на Полуавтоматска машина за торби за маици ->, треба да знаете за највисок квалитет на Полуавтоматска машина за торби за маици производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од а фабрика во Taiwan
S2-VTP-PPS
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings