Машина за торби за маички со супер голема брзина ц

 • Машина за торби за маички со супер голема брзина ц - STP-H2S-2 Series
Машина за торби за маички со супер голема брзина ц
модел - STP-H2S-2 Series
Супер голема брзина Целосно автоматско 2 песна Жешка-Исечете го Т-Машина за правење торби за кошули со контрола на напнатоста на воздухот

КАРАКТЕРИСТИКА НА МАШИНАТА:
 • Работа со супер голема брзина.Капацитет:2*350 ЕЕЗ/мин. (2 линии)
 • Автоматски со голема брзина-систем за удар.1 Циклус на удирање со превиткување само 10 секунди.
 • 2 комплети серво систем со 2 сензор за ознаки,може да произведе 2 линии испечатени Т-торба за кошула.
 • Свртете-до Дизајн на заптивната лента,лесен за чистење и одржување.
 • Топло-сече запечатување со 4 температурни контролери;запечатувањето одржува висок квалитет.
 • Автоматска контрола на брзината на напојување со инвертер и контрола на напнатоста на воздухот.
 • Блокирај или нема автоматско запирање на филмот;нема филм пред-поврзете го уредот направете го побрзо менување на филмот.
 • Целиот систем од Х.М.Јас.и П.Л.В.контрола,сите-функционален приказ,одржување.
 • Автоматско одмотување со тешко кревање и воздушно вратило кое лесно се става ролна.

СПЕЦИФИКАЦИИ:П.С.Приспособувањето може да биде достапно.
Модел Ширина на торба
линија&времиња;В(макс)
Должина на вреќата/
Дебелина на филмот
Макс-Сечење
на Панч
Капацитет
(парчиња/мин/линија)
STP-800H2S-2 2 x 360 300~700/
0.008~0.035
Дебелина на купот
Макс.20 мм
Макс.350*2
STP-1000H2S-2 2 x 460 300~700/
0.008~0.035
Дебелина на купот
Макс.20 мм
Макс.350*2
STP-1200H2S-2 2 x 560 300~700/
0.008~0.035
Дебелина на купот
Макс.20 мм
Макс.350*2
STP-500 HS-1 1 x 460 300~700/
0.008~0.035
Дебелина на купот
Макс.20 мм
Макс.350*1
 • Спецификациите се предмет на промена без претходна најава.SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
STP-H2S-2 Series
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Како една од водечките производителот, снабдувачот и извозник во Taiwan, Ние се специјализираат во Машина за торби за маички со супер голема брзина ц производството. Имаме повеќе од десет години богато искуство во развој на производот, продажба и монтажа, нашите производи имаат добиено голем углед во домашни и задокеански. Нашата компанија со високо квалитетни производи, најдобри услуги и добра репутација, имаат освоено голем customers'support, и стана повеќе сила и моќен, скала е проширен и потполно сопственост manufactory.
Ние сами многу надарен занаетчија таленти кои се гарантира навремена испорака со врвен квалитет

Машина за торби за маички со супер голема брзина ц

. Сите вработени срдечно го поздравува голем број на бизнисмени од странски компании да се создаде брилијантна!
Enquiry Now
производи Листа
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Машина за торби за маички со супер голема брзина ц, треба да знаете за највисок квалитет на Машина за торби за маички со супер голема брзина ц производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
STP-V2S-2 & STP-VS-2 Series
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Машина за торби за маички со супер голема брзина ц, треба да знаете за највисок квалитет на Машина за торби за маички со супер голема брзина ц производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
STC-V2S-2 & STC-VS-2 Series
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Машина за торби за маички со супер голема брзина ц, треба да знаете за највисок квалитет на Машина за торби за маички со супер голема брзина ц производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
ST-V2S-2 & ST-VS-2 Series
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Машина за торби за маички со супер голема брзина ц, треба да знаете за највисок квалитет на Машина за торби за маички со супер голема брзина ц производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
SS-VTP Series
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
SHENG-FON PLASTIC MACHINE CO., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Машина за торби за маички со супер голема брзина ц, треба да знаете за највисок квалитет на Машина за торби за маички со супер голема брзина ц производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
S2-VTP-PPS
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings